YOGA ŚMIECHU

Joga Śmiechu – Warsztaty Uwolnij Radość i Głos

Podczas warsztatów będziemy docierać do naszej NATURY,
pełnej radości, miłości i wolności.
Świadomie otworzymy się na doświadczanie SIEBIE w bezpiecznej przestrzeni pełnej akceptacji i kobiecego wsparcia.
Śmiech i praca z głosem rozluźniają nasze ciało, wyciszają umysł, dzięki temu łatwiej nam skontaktować się ze sobą.
Warsztaty będą prowadzone z wykorzystaniem Jogi Śmiechu, uwalniania głosu, ćwiczeń energetycznych, medytacyjnych, pracy z przeponą, świadomego oddechu, uważności i koherencji serca...
 
 
 
 

Nie musimy mieć doświadczenia, aby praktykować Yogę Śmiechu i odczuwać jej skutki. W Yodze Śmiechu nie jest istotny stopień zaawansowania i sprawności fizycznej. Może ją praktykować każdy, bez względu na wiek, stan zdrowia, pochodzenie, narodowość, wyznanie czy religię. (Jedynym przeciwwskazaniem są poważne i przewlekłe choroby serca. Wtedy należy skonsultować się z lekarzem).

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Ćwiczymy na boso, w swobodnych strojach z naturalnych tkanin.
  • Nie jemy 1 godzinę przed spotkaniem.
  • Poinformuj o ewentualnych problemach zdrowotnych, czy też ciąży i menstruacji (pozwoli to na odpowiednie zmodyfikowanie niektórych ćwiczeń)

 

 

Trochę o samej Jodze Śmiechu

Joga śmiechu (Hasyayoga) – praktyka polegająca na wywoływaniu śmiechu przez specjalne ćwiczenia, proste techniki oddechowe jogi i relaksację. Na zajęciach jogi śmiechu ćwiczenia odbywają się w grupach, gdzie wywołaniu śmiechu sprzyja utrzymanie kontaktu wzrokowego, ruch i klimat dziecięcej zabawy. Wywołany śmiech może zamienić się spontaniczny i zaraźliwy, ale nawet jeśli tak się nie stanie joga śmiechu opiera się na przekonaniu, że śmiech wywoływany zapewnia te same fizjologiczne i psychologiczne korzyści jak śmiech spontaniczny.

W 1995 roku w Indiach lekarz dr Madan Kataria zapoczątkował jogę śmiechu jako otwartą poranną praktykę w parkach, głównie dla osób starszych. Joga śmiechu stała się popularna i opisana w książce 2002 książkę Laugh For No Reason (Śmiech bez powodu).Joga śmiechu może zacząć się od delikatnej rozgrzewki, która zawiera rozciąganie, śpiewanie, klaskanie, kontakt wzrokowy i ruch ciała, aby pomóc aby zlikwidować zahamowania i zachęcić do zabawy. Ćwiczenia oddechowe są używane do przygotowania płuc do śmiechu, po których następuje seria ćwiczeń śmiechu, które łączą w sobie grę aktorską i techniki wizualizacji z zabawą. Ćwiczenia śmiechu przeplatają się z ćwiczeniami oddechowymi. Dwadzieścia minut śmiechu zapewnia pełnię fizjologiczne korzyści.

Źródło-Wikipedia

Więcej informacji »

Prowadzą

Miejsce prowadzenia zajęć

Strefa Soho Work & Chill out
Mińska 25A Lok U15, 03-808 Warszawa

ZAPISZ SIĘ NA JOGĘ ŚMIECHU akademiaradosnegozycia@gmail.com

 

Kontakt telefoniczny

+48 533 770 793

lub kliknij w logo i

Odwiedź stronę Akademii

RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ