JOGA KUNDALINI

Joga Kundalini wg przekazu Yogi Bhajana
Każda minuta naszego życia jest drogocenna. Jeśli pragniesz odnaleźć siebie, dotrzeć do własnych pokładów  wewnętrznej siły i mocy, poczuć swoje piękno i  wejść na ścieżkę spełnionego, satysfakcjonującego życia, przepełnionego pasją i radością istnienia, przyjdź i sprawdź, jak działa joga kundalini.
Obecnie bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy odwagi, zdecydowania i wytrwałości oraz wiary w to, że klucz do szczęścia spoczywa w naszych dłoniach, a może nawet w naszym umyśle.
Joga kundalini to praktyka pełna mocy, transformująca, szybka i efektywna. Dzięki swojej kompletności jest doskonałą praktyką i daje szybkie i spektakularne efekty u osób prowadzących intensywny tryb życia, szczególnie mieszkających w dużych miastach, żyjących w szybkim tempie współczesnego świata.
Joga kundalini jest najdłużej skrywaną starożytną techniką łączącą w sobie pracę z oddechem (pranajama), pracę z ciałem (asany), dźwięki i śpiew (mantry), układy dłoni (mudry) oraz medytacje. Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu powyższych technik, zyskujemy narzędzie zarówno do pracy ze swoim ciałem, umysłem, zmysłami i emocjami, zaledwie w ciągu jednej lekcji możemy osiągnąć równowagę i harmonię na każdym poziomie.

Joga kundalini jest nazywana jogą świadomości, gdyż przygotowuje ciało i umysł do rozwinięcia naszej świadomości, potencjału mocy, twórczej inteligencji, które znajdują się w każdym człowieku oraz poznania naszej duchowej natury. Dzięki temu możemy kierować swoją energią i wykorzystywać ją do twórczego działania, by realizować swoje marzenia i cele i żyć z pasją. Pozwala dotknąć naszej prawdziwej natury, znaleźć swoje prawdziwe Ja, swoją właściwą istotę, tożsamość, żebyśmy żyli zgodnie z naszym przeznaczeniem.

Nie musimy mieć doświadczenia, aby praktykować kundalini jogę i odczuwać jej skutki. W jodze kundalini nie jest istotny stopień zaawansowania i sprawności fizycznej. Może ją praktykować każdy, bez względu na wiek, stan zdrowia, pochodzenie, narodowość, wyznanie czy religię.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Na miejscu są maty do jogi i poduszki do medytacji.
  • Ćwiczymy na boso, w swobodnych białych strojach z naturalnych tkanin.
  • Nie jemy 2 godziny przed praktyką.
  • Poinformuj o ewentualnych problemach zdrowotnych, czy też ciąży i menstruacji (pozwoli to na odpowiednie zmodyfikowanie pozycji ciała i oddechu)

Jeszcze trochę o Jodze Kundalini

Osoba praktykująca Kundalini Jogę odbywa swoistą Duchową Podróż do swojego wnętrza, poprzez uczenie się i poznawanie własnego ciała, odkrycie umysłu, jego natury, poprzez zdolność do wyrażania siebie i ekspresji, aż po otwarcie się na odczuwanie błogości. Podróż ta pozwala rozwinąć akceptację i miłość do siebie, prowadząc do odkrycia wewnętrznej promienności będącej naturalnym potencjałem człowieka. 

Dzięki praktyce pozycji ciała (asan) uwalnia się ono od toksyn, napięcia i stłumionych emocji. Staje się elastyczne, sprawne, silne, pełne witalności i gracji. Joga relaksuje, uspakaja oraz wzmacnia i regeneruje a zatem odmładza kobiece ciało. Pomaga zrównoważyć aspekty Shakti i Bhakti, wpływające na wiele obszarów życia. Medytacje i mantry wzmacniają pole sensoryczne, intuicję, dają jasność umysłu i możliwość postrzegania rzeczywistości dokładnie taką, jaka ona jest. Kundalini, energia duchowa drzemiąca u podstawy kręgosłupa zostaje przebudzona i wznosi się poprzez poszczególne czakry, aż do Korony, dzięki czemu Kundalini Joga prowadzi do poszerzenia świadomości.Praktyka w grupie kobiet daje niepowtarzalne doswiadczenie grupowej energii, która wspiera, wzmacnia i transformuje.

Czym jest dla mnie Joga Kundalini ?

Dla mnie kundalini joga to przede wszystkim akceptacja swojego ciała i jego słabości i ich pokonywanie, to wspaniały czas tylko dla siebie, wejrzenie w siebie, we własne potrzeby, marzenia, to mistyczny czas otwarcia się na siebie, połączenia ze swoim wnętrzem, otwarcia serca na innych, podniesienie głowy do góry i uśmiech, to wewnętrzny spokój i świadomość, to zmiana myślenia, diety, stylu życia, to poczucie bezpieczeństwa, że wszystkie doświadczenia życiowe są nam potrzebne.

Dzięki kundalini jodze przestałam walczyć ze swoim ciałem, ze swoją chorobą, ale ją zaakceptowałam, przyglądam się jej z boku i wiem, że ten ból jest mój i jak spełni już swoje zadanie, to odejdzie. I w zasadzie już odchodzi. 

Kundalini joga to również poznanie niesamowitych ludzi o podobnym myśleniu i podobnej świadomości, to zrozumienie i nowe przyjaźnie, wspaniałe tematy do rozmowy, chęć pomocy innym i spełnianie marzeń. Kundalini joga to poczucie zespolenia ze światem, bycie częścią wszechświata, natury, poczucie bycia własnym mistrzem i prawdą.
Pozostaję przy tym.
 (Katarzyna Ciborowska)

Plan zajęć

Zajęcia są w sali 127 na I piętrze

Wtorek

18.00-19.30

Czwartek

18.00-19.30

Prowadzi

GABINETY I SALE dla terapeutów ZOBACZ OFERTĘ
+ +