Więcej niż twarda materia – człowiek

Więcej niż twarda materia – człowiek
Dla praktyków MDK Newslettery NCZ Nowinki
Pytania o naturę, istotę życia są siłą napędową wielu naukowych programów badawczych oraz pomagają i motywują wszystkich, którzy działają, na rzecz ludzkiego zdrowia, stanu ludzkiego organizmu. Nowy sezon dydaktyczno – terapeutyczny w Naturalnym Centrum Zdrowia, jest skupiony na trzech, ważnych sferach ludzkiego istnienia. PSYCHE (świadomość i emocjonalność), FIZYCZNEJ ENERGII (dostarczanie i zarządzanie energią) oraz OSOBISTEJ ŚCIEŻCE DUCHOWEJ (każdy ma swój, osobisty plan duszy).
Im pełniejsza jest świadomość w tych trzech obszarach, tym pełniejsze, zdrowsze i bardziej radosne jest życie. Aby wypełnić tę misję, nasze centrum, oprócz spektrum terapii z zakresu medycyny naturalnej, oferuje cykle wykładów z zakresu Emocjonalnych Przyczyn Chorób (psychosomatyka), Tradycyjnej Medycyny Wschodniej (odżywianie i zarządzanie energią) i liczne warsztaty rozwoju osobistego z zakresu kreowania rzeczywistości, odnajdywania osobistej misji, osobowości i radzenia sobie ze stresem. Łączenie rozwoju świadomości, dbania o właściwe odżywianie oraz sprawność ruchową, zawsze skutkuje dobrym stanem zdrowia. 
Aby zrozumieć, jak bardzo istotne jest równomierne i spójne dbanie o trzy aspekty człowieka, wystarczy sięgnąć po miliony przykładów, kiedy dowiadujemy się z dziennikarskich reportaży o „cudownym” ocaleniu czyjegoś życia, dzięki intuicyjnemu odruchowi, zachowaniu. Tak jest w przypadku nadciągającego tsunami, kiedy to mały chłopiec intuicyjnie, przygląda się oceanowi, skupia na nim uwagę i następnie przypomina sobie, że cofająca się woda świadczy o nadchodzącej fali. Następnie informuje najbliższych mu ludzi na plaży i to ratuje setki istnień. Tak jest w przypadku nadjeżdżającego samochodu, przed którym odruchowo, bezwarunkowo ktoś cofa się z krawędzi ulicy, czy też w przypadku rezygnacji z lotu konkretnym samolotem, który później ma awarię.
Wszystkie, ocalałe osoby zawdzięczają swoje życie niematerialnemu aspektowi, którym jest tzw. PRZECZUCIE, coś czym jesteśmy obdarzeni z natury.
Po uświadomieniu sobie mechanizmu zachowania, które im ocaliło życie, osoby te przeważnie ulegają głębokiej przemianie osobowości a ich postrzeganie świata, jest już inne, niż w dniu incydentu.
Móc korzystać na co dzień z takiego dobrodziejstwa jak INTUICJA czy PRZECZUCIE oznacza mieć przywilej podejmowania korzystnych dla danego człowieka i jego organizmu, życiowych decyzji.
Jakie to są decyzje, które dają lub odbierają nam życie? – Być może nie od razu, może cząstka po cząstce…
Oto klika przykładów:
  • Ocena które, drobne, codziennie wykonywane czynności fizycznie szkodzą organizmowi?
  • Decyzja, co należy w danej chwili zjeść i czy jeść właśnie teraz lub później?
  • Czy sytuacja, która nam się przydarzyła jest na prawdę dramatem, czy to tylko nasza wyuczona reakcja?
  • Decyzja o tym jaki mamy stosunek do konkretnej sytuacji, wydarzenia – czy warto przeznaczyć czas i energię na własny w nim udział?
  • Czy pracodawca ( albo pracownik ) jest wiarygodny? – Testy i opinie agencji pośredniczących w naborze pracowników często zawodzą.
Podjęcie każdej życiowej decyzji wymaga harmonijnej współpracy dosłownie całego organizmu.
Czy wiecie Państwo, że podczas kiedy mówicie, używacie ponad 400 mięśni?
Kolejnym przykładem jest sytuacja w której jesteście naprawdę na kogoś wściekli i nie możecie pozbyć się rozgorączkowanych myśli i zapanować nad w danej chwili niekorzystnymi emocjami.
Zróbcie eksperyment – zamiast wysilać się nad usunięciem myśli, skupcie się na ciele, na mięśniach. Całą uwagę skierujcie na ich rozluźnienie i uspokojenie oddechu. Poruszajcie ciałem swobodnie.
„Wzruszcie ramionami”. – I stanie się CUD !
Stan rozwścieczonego, poirytowanego i zranionego człowieka przemieni się w zwykłą świadomość co zaszło, jednak bez wewnętrznej agresji.