PRZERWA WAKACYJNA przez lipiec i sierpień

zajęcia wracają we wrześniu

 

Tajczi

Tai Chi Yang Chengfu
Tradycyjna forma rodziny Yang, spokojna i otwarta

„Styl Tai Chi Yang Chengfu wyróżniają następujące cechy: szerokie, zrelaksowane pozycje, proste i klarowne, precyzyjnie budowane; ciało wypośrodkowane, bez przechyleń; przyjemne, harmonijne ruchy, zawierające w sobie i twardość i miękkość oraz łączące lekkość ducha z ciężkością typową dla zastosowania [w walce]. Podczas treningu miękkość uzyskuje się poprzez rozluźnienie i relaks (song). Twardość rozwija się z nagromadzonej miękkości. Twardość i miękkość wspomagają się nawzajem. Pozycje Tai Chi są szerokie i otwarte, lekkie a zarazem mocne, naturalne, zrównoważone i wyprostowane, zaokrąglone i płynne, proste, żywe i pełne godności.”

( Mistrz Gu Liuxin)

Tradycyjna forma rodziny Yang jest spokojna, dostojna i pełna gracji, dostosowana przez mistrzów pierwszej i drugiej generacji dla potrzeb dworu cesarskiego w Pekinie, a potem dla zwykłych ludzi. Pełne, zaokrąglone ruchy po łuku, nigdy nie ostre ani kanciaste, wykonywane są w jednostajnym, powolnym rytmie, pozostając jednocześnie lekkie i żywe. Ruchy Tai Chi Yang wydają się płynąć jak chmury na niebie, jak spokojna rzeka.
Tai Chi Yang można wykonywać na trzech wysokościach, w tzw. trzech postawach: niskiej, średniej i wysokiej. Rozróżnienie takie wprowadził mistrz 3. pokolenia Yang Chengfu, obserwując różnice w możliwościach fizycznych ludzi, których uczył.                                            

 

WIĘCEJ O PRAKTYCE TAJCZI i zachowaniu dobrego stanu zdrowia

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia Tai Chi, które odbywają się w Naturalnym Centrum Zdrowia i są prowadzone przez znaną trenerkę tej techniki relaksu, Kaxię E. Kowalewską. Tai Chi rodziny Yang uczył ją bezpośredni spadkobierca spuścizny rodziny Yang, Mistrz Yang Jun. Podczas swojej podróży do Chin w 2004 r. zdobyła gruntowną wiedzę oraz praktykę w tym stylu Tai Chi. Wielokrotnie brała udział w szkoleniach organizowanych w Paryżu, Berlinie i Kolonii przez Yang Juna. W 2007 r. uczestniczyła w turnieju Tai Chi Yang w Taiyuan.

 

TAJCZI RODZINY YANG  we czwartki 18.00-19.30

Na tych zajęciach ćwiczymy formy stylu rodziny Yang wg Mistrza Yang Juna: formę długą 103 ruchy oraz formy skrócone. Można dołączyć jeżeli już ktoś ćwiczył nawet inny styl, gdyż tajczi jest w swych podstawach bardzo spójne, lub po zapoznaniu się z podstawami tajczi w grupie poniedziałkowej.

Inwestycja: 30,- zł lub 100,- zł za 4 zajęcia z góry.

W obu grupach koncentrujemy się na ćwiczeniu dla zdrowia, a więc na relaksacji, harmonizowaniu przepływu energii i wzmacnianiu całego organizmu.

 
 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Ćwiczymy w miękkim, czystym obuwiu (buty na zmianę), w swobodnych strojach.
  • Prosimy przychodzić punktualnie, ze względu na organizację i przebieg zajęć.

UWAGA!
Zapisy na zajęcia bezpośrednio u osoby prowadzącej.

Plan zajęć

Zajęcia są w sali 118, na I piętrze

Czwartek

18.00-19.30

W lipcu i sierpniu przerwa w zajęciach.

Prowadzi

Events Pro  |  Informacja: Nie utworzono żadnych wydarzeń, dodaj własne.
RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ