Masażystka, z wykształcenia technik analityki medycznej, 1 i 2 stopień masażu ukończone w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie w zakresie 11 wschodnich i zachodnich technik masażu. Ukończyła 4-letnie kursy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Krakowie w Instytucie Claude’a Diolosy (nauczyciel Mattias Hunecke ), w zakresie akupunktury, ziołolecznictwa oraz diagnozy z pulsu i języka.

Wykonuje masaż terapeutyczny, autorski, oparty na kilkunastu technikach manualnych. Podczas masażu, wchodzi w stan pełnej koncentracji (wypraktykowanej w jodze), która umożliwia lepszą wiedzę o stanie zdrowia człowieka. Zdecydowanie podąża w kierunku uzdrawiania ciała i świadomości, w kierunku pokoju i niesienia pomocy innym.

Masaż jest doskonałym narzędziem docierającym nie tylko do ciała, lecz także do serca i umysłu. Inspiruje ludzi do zmian w odżywianiu, do metod pozwalających  uwolnić się od stresu i ukierunkować życie na szczęśliwe rozwiązania. Ciało pokazuje terapeutce miejsca napięte i zablokowane, a technika koncentracji umożliwia uruchomienie procesu ozdrowieńczego. Mądrość i współodczuwanie są przewodnikami terapeutki, pozwalającymi lepiej zrozumieć nauki medyczne i służyć ludziom stosownie do ich potrzeb fizycznych, emocjonalnych i duchowych. Prowadzi również cyklicznie coachingi życiowe i osobiste, indywidualne i grupowe. Prowadzi kursy masażu. Masaż traktuje od 31 lat jako współczucie w działaniu, z jogą spotkała się  46 lat temu.

Więcej…

Ponad 20 lat temu ,otrzymała „shiakti pat”od Gurumaji Chidvilasananda,podczas ,którego została obudzona w niej kundalini ,energia uśpiona u podstawy kręgosłupa.Dzięki intensywnej praktyce jogi ,oraz bhakti-oddaniu,a takze wieloletnim studiom nad budową wszechświata w filozofii jogi,doświadczeniom wewnętrznej wiedzy o Jaźni ,oraz ponad 30 letniej pracy jako masażystka, Anna Romanowska pracuje w pełni otwartym ciałem energetycznym,przepuszczając przez siebie niebieskie i fioletowe światło. Była także inicjowana do pracy z chorobami i uwalnianiem ich ,w tybetańskiej filozofii BON.Ukończyła 4 letnie kursy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u Mattijasa Hunecke. Obecnie pracuje głównie ze świadomością,wykorzystując interpretacje choroby (stanu nierównowagi w organizmie),oraz intencję i postrzeganie rzeczywistości ,jako formę przemiany,wzorzec,który dzięki odpowiednio ukierunkowanej świadomości ulega przekształceniu.Wychwytując wzorce,kody i fraktale emocjonalne,w układzie ,który znajduje się w ciągłym ruchu,wnikanie w nie,oraz pełna koncentracja na nich,umożliwia dostrzeżenie zasady ,która kryje się za określoną sytuacją i staje się możliwe rozwiązanie jej.Obserwacja ruchu przemian,ciągłego przekształcania ,pomaga rozumieć istnienie jako współzależne i połączone .Jest możliwe unikanie cierpienia poprzez koncentrację na ruchu odsłaniania zasłony,nie wyłącznie na samej zasłonie.
Ludzie mówią o niej „wielkie serce”,”mistrzyni”,”empatia i mądrość”,”wielka miłość”,”moc przekazu”,”mistrzyni przypraw”,”mistrz masażu”.
Marzy o wykorzystaniu wszystkich możliwości umysłu,w pracy dla innych oraz własnej.

Po wykonanym masażu poczujesz nie tylko lekkość swojego ciała, ale masaż zdopinguje do działania, doda energii i sił do dalszego życia, rozbudzi uśpione zasoby energetyczne. Poczujesz radość i miłość do świata.”

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC POD NR: +48 513 032 265 LUB KLIKNIJ TEN PRZYCISK I WYŚLIJ E-MAIL DO TERAPEUTY

Stosowane terapie

Kliknij w nazwę aby rozwinąć krótki opis

Akupunktura

Akupunktura to technika leczenia pochodząca z Dalekiego Wschodu i uznawana już od wielu lat przez Światową Organizację Zdrowia. W wielu badaniach udowodniono skuteczność akupunktury w leczeniu wielu chorób, w tym w likwidowaniu bólów różnego pochodzenia. Działanie akupunktury polega głównie na utrzymaniu lub wyrównaniu potencjału energetycznego organizmu poprzez wbijanie igieł w punkty akupunkturowe, inaczej mówiąc przywraca się w ten sposób równowagę energii Qi organizmu. Z punktu widzenia nauki akupunktura aktywuje krążenie, komórki zaczynają pracować intensywniej, uwalniają się toksyny, wolne rodniki, w rezultacie wzmacniając naturalne siły organizmu do regeneracji i prowadząc do wyzdrowienia. Akupunktura pobudza również układ współczulny i przywspółczulny, czyli poprzez ośrodkowy układ nerwowy oddziałuje na różne narządy wewnętrzne człowieka.

Dietetyka holistyczna

Holistyczne podejście do tematu żywienia na co dzień, to ważny filar w dbałości o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Proponowane przez nas spojrzenie na sposób odżywiania, indywidualnie opracowane podejście kształtujące prawidłowe nawyki żywieniowe, ale bez przesadnego reżimu dietetycznego.

Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, powinien mieć zapewnione zarówno odpowiednie warunki w zakresie fizycznego otoczenia, relacji z innymi ludźmi, jak również w zakresie odpowiedniego odżywiania, dopasowanego do pory roku, strefy klimatycznej oraz osobistych uwarunkowań psycho-fizycznych osoby. Od właściwie dobranych składników odżywczych, zależy nie tylko ogólna kondycja fizyczna, ale również to, jak szybko jesteśmy w stanie zregenerować się po trudnych okresach, jakie spotykają nas w życiu. Żywienie ma wpływ również na nasz stan emocjonalny, nasze reakcje i zachowania. Dbając zarówno o ilość, jak i jakość oraz przydatność spożywanych pokarmów, wpływamy więc nie tylko na fakt posiadania pożądanej wagi, czy figury, ale kreujemy również nasze codzienne zachowania i charakter.

Masaż relaksacyjny

Metoda pracy z ciałem, która poprzez delikatny lub intensywny dotyk dłoni masażysty przywraca naturalny przepływ energii życiowej, krwi i limfy. Daje głębokie odprężenie na poziomie ciała oraz umysłu. Rozładowuje napięcia emocjonalne. Stosowany systematycznie, utrzymuje właściwy poziom napięć mięśniowych oraz przywraca prawidłowy przebieg procesów metabolicznych na poziomie komórek.

Klasyczny, masaż terapeutyczny

Jest przeznaczony dla osób z konkretnymi dolegliwościami ze strony układu ruchu, w szczególności w przypadku napięć prowadzących do skrzywienia kręgosłupa i kompresji krążków międzykręgowych, często z tendencją do przemieszczenia bocznego lub przednio- tylnego. Terapeuta stosujący ten masaż może zarządać przyniesienia ze sobą zdjęć kręgosłupa wraz z opisem oraz innych badań, jeżeli uzna to za stosowne. Zadaniem masażu terapeutycznego jest doprowadzenie do rozluźnienia powstałych przykurczy mięśni oraz przez odpowiednią stymulację ruchową przywrócenie odpowiedniej geometrii kręgosłupa i / lub ustawienie względem siebie innych kości szkieletu, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo (fitoterapia, fitofarmakologia) – dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych z naturalnych bądź przetworzonych surowców uzyskiwanych z roślin leczniczych oraz ich stosowaniem w profilaktyce i terapii chorób. Pojęcie to jest również używane dla określenia gałęzi medycyny alternatywnej zajmującej się leczeniem preparatami roślinnymi. Ziołolecznictwo jest skutecznym rodzajem terapii w przypadku chorób przewlekłych, jak i w wielu schorzeniach, takich jak przeziębienia, odczyny alergiczne, stany zapalne śluzówek i skóry. Zioła mają bardzo szerokie zastosowanie w chorobach przemiany materii oraz łagodnych postaciach nerwic i zaburzeń snu.

Masaż Shiatsu

SHIATSU -jest starożytną , japońską metodą ucisku poprzez masaż kciukami i dłońmi.
Słowo shiatsu, składające się z „shi” (palce) i „atsu”(ucisk),oznacza metodę leczenia chorób poprzez ucisk palcami.
Ucisk palcami wykonywany jest na kanałach energetycznych – meridianach położonych w pobliżu układu nerwowego. Odpowiednio wykonany, w okreslonych punktach i obszarach nacisk rąk przywraca właściwe funkcjonowanie i przepływ energii w meridianach.

Masaż shiatsu:

 • bezpiecznie usprawnia układ ruchu,
 • usuwa stany zmęczenia i wyczerpania, również w depresjach, różnorodnych stresach i dolegliwościach,
 • odżywia i równoważy układ nerwowy,
 • zwiększa odporność, uspakaja,
 • przywraca stan równowagi energetycznej i harmonizuje organizm,
- harmonizuje przepływ energii w ciele,
 • profilaktycznie działa prozdrowotnie,
 • aktywuje i pobudza samouzdrawiające siły organizmu,
 • uwrażliwia na świadome przeżywanie własnego życia wewnętrznego

Dyplomy i certyfikaty

 • 4-letni Kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Kraków, Instytut Claude’a Diolosy, w zakresie akupunktury, ziołolecznictwa oraz diagnozy z pulsu i języka
 • Kurs masażu 1 i 2 stopnia, Warszawa, Zakład Doskonalenia Zawodowego (11 technik wschodnich i zachodnich)
 • Wieloletnia uczennica Gurumaji Chidyjlasanandy i Baby Muktanandy (Joga i filozofia praktyczna Jogi)