Powitanie Chińskiego Nowego Roku

Powitanie Chińskiego Nowego Roku
Relacje ze spotkań

Ustąpił Żółty Pies, nastał rok Żółtej Świni

Z dniem 05 lutego 2019r. panujący wszystkim Chińczykom Żółty Pies przekazał symboliczne zwierzchnictwo nad Światem Żółtej Świni. W Chinach, nadejście Nowego Roku przypada na najważniejszy okres w chińskim kalendarzu rocznych przemian – na Święto Wiosny i Światła.

Również w Polsce, jest to moment, kiedy tradycyjnie zaczyna się tak zwane przedwiośnie, czyli okres liczony od ok. połowy między zimowym i wiosennym przesileniem. Już wyraźnie widać różnicę w długości dnia w stosunku do okolic Bożego Narodzenia, kiedy to dzień jest najkrótszy.

Cała przyroda budzi się i przygotowuje na przyjście wiosny. My również, każdego roku bawimy się w gronie sympatyków Naturalnego Centrum Zdrowia. Tradycję spotkań z okazji Chińskiego Nowego Roku, zapoczątkowała u nas Kaxia E. Kowalewska, instruktorka Chikung i Tajczi, autorka książki o zdrowym odżywianiu i dusza towarzystwa na każdej, naszej wspólnej zabawie. Niezłomnie wspomaga ją Irena Andruszkiewicz, która każdego roku przygotowuje ciekawe odczyty na tematy naukowe pokazujące związek pomiędzy chińską tradycją, matematyką, chińskim kalendarzem astronomicznym i codziennym życiem na naszej ukochanej Planecie Ziemi.

Według aktualnych prognoz, rok Żółtej Świni jest dobrym rokiem zarówno dla wszelkich przedsięwzięć naukowych, badawczych, jak i dla biznesu. Z wyjątkiem dwóch czy trzech znaków, które powinny zachować czujność w zakresie sposobów inwestowania czasu i pieniędzy, pozostałe znaki odnotują zdecydowane sukcesy na polu rozwoju osobistego, jak i wzrostu osobistych dochodów.

Spotkanie zaczęło się jak zwykle ok. godziny 18.00 od „przejęcia władzy”, kiedy to Żółty Pies oddał koronę i tron Żółtej Świni. Ceremonia była szybka i pokojowa, ku radości wszystkich „poddanych”. Żółta Świnia zasiadła na welurowym tronie w błękitnej koronie i zadowolonym wyrazem ryjka. Podobno błękit korony zapowiada bogate doświadczenia i sukcesy w zakresie rozwoju osobistego i wszelkich działań związanych z powstawaniem i realizacją nowych idei, projektów zarówno zawodowych jak i osobistych.

Po krótkim wstępie gospodarzy spotkania i wprowadzeniu w temat tych, którzy byli po raz pierwszy, inicjatywę przejęła Kaxia E. Kowalewska, wciągając wszystkich w świat chińskiej tradycji, ćwiczeń z ciałem wg świńskich zasad gimnastyki a a szczególnie aktywne osoby, otrzymały okazjonalne medale Pig-Brother.

Kiedy wszyscy byliśmy wkręceni w zabawę do tego stopnia, że niektórym zaczynało brakować kondycji, Irenka Andruszkiewicz przekazała garść bardzo ciekawych zestawień statystycznych, wskazujących, że astrologia chińska ma bezpośredni związek z występującymi zjawiskami społecznymi na całym, ziemskim globie.

Zwieńczeniem spotkania było odczytanie przez Irenkę Andruszkiewicz horoskopów dla 12 chińskich znaków zodiaku i przekłucie baloników na znak pozbycia się dotychczasowych blokad i uwolnienia nowej energii na 2019r. Asia Jarymowicz rozdała wszystkim oryginalne, chińskie ciasteczka z wróżbami dla podbudowania potencjału energetycznego i umocnienia wiary we własne możliwości i potencjał twórczy.

Nie obyło się również bez krótkiego pokazu Doroty Kraszewskiej na czym polegają szybkie, „fleszowe” ustawienia w oparciu o ideę B.Hellingera , że wszyscy jesteśmy spleceni ogólnoświatowym polem informacyjnym. Przy czym pole każdego rodu, zawiera unikatowe, szczególnie silnie oddziałujące na nasze życie schematy zachowań. Wszyscy z zapałem doświadczali w parach temat – „Jaki jest dla mnie rok Żółtej Świni”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom, które pomogły w organizacji spotkania. Dziękujemy za wspaniałe ciasta, napoje, owoce przyniesione przez dobre dusze.

A dla przypomnienia panującego nastroju oraz na zachętę dla tych, którzy nie przyszli, proponuję krótki 6 minutowy film.

Ze względu na fakt iż nie posiadamy kontaktów mailowych i telefonicznych do niektórych z uczestników spotkania, nie mogliśmy udostępnić jego treści do wstępnej weryfikacji. Jeśli którykolwiek z uczestników wydarzenia, nie życzy sobie aby jego postać była widoczna, prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny pod numer: +48 784 354 031. Film zostanie usunięty i zmontowany ponownie tak, aby widoczne były tylko te osoby, które sobie tego życzą.