Nowe terminy

W trakcie ustalania

Medytacje dla zdrowia

Medytacje zdrowia
Najpierw skomunikuj się z sobą, Wszechświat i tak Cię słyszy

Medytacje Zdrowia są efektywną techniką, prowadzącą do oczyszczenia i uspokojenia umysłu oraz głębokiej relaksacji ciała. Są to medytacje terapeutyczne, podczas których nawiązujemy bezpośredni kontakt z konkretnym miejscem naszego ciała i otrzymujemy wskazówki uświadamiające nam prawdziwą przyczynę naszych dolegliwości fizycznych lub zaburzonych relacji z innymi ludźmi. Powtarzane cyklicznie, przyczyniają się do osiągnięcia harmonii wewnętrznej i regeneracji organizmu. Medytacja prowadzona jest tak, aby każdy przeżywał ją indywidualnie.

To gwarantuje, że każda osoba może skoncentrować się na swojej dolegliwości, aby się od niej uwolnić. Jeżeli na sali są osoby, które pierwszy raz biorą udział w tego typu medytacji, spotkanie rozpoczyna się od krótkiego omówienia techniki i zasad jej prowadzenia. Podczas medytacji, dla pogłębienia stanu relaksacji, grana jest muzyka na żywo. Muzyka na żywo, oddziałuje zarówno na ludzką psychikę, jak i bezpośrednio, fizycznie, falą akustyczną na ciało. Przebieg każdej medytacji, jest inny i intuicyjnie dopasowany do aktualnej grupy. Czasem na całość składają się 3 medytacje.

Podczas medytacji następuje:

  • rozluźnienie napięć w mięśniach,
  • uruchomienie procesów autoregeneracji,
  • neutralizacja “gonitwy myśli”,
  • do energetyzowanie całego organizmu,
  • odczuwany jest głęboki relaks

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Na miejscu są maty, poduszki, koce.
  • Na salę wchodzimy boso lub w miękkim (zmienionym), wygodnym obuwiu, w swobodnych strojach.

 

Zajęcia prowadzi

Jarymowicz Mariusz

Terapeuta, wykładowca
Architekt, podróżnik, terapeuta, chirurg fantomowy, od 2014 roku wykłada Muzykoterapię Dogłębną Komórkową na kursach organizowanych przez Akademię Dźwięku Barbary Romanowskiej. Z zamiłowania eksperymentuje ze słowem i dźwiękiem, łącząc współczesną wiedzę z zakresu psychofizjologii, muzyki i architektury słowa z informacjami pochodzącymi, z tradycji różnych kultur. Aby osiągnąć cel w zakresie regeneracji ludzkiego organizmu łączy wszystkie, potrzebne w danej chwili elementy posiadanej wiedzy. Jest współwłaścicielem Naturalnego Centrum Zdrowia razem z żoną, Dorotą, gdzie przyjmuje jako naturoterapeuta. W pracy z pacjentami, posługuje się kilkoma metodami. Stosuje Kwantową Regenerację Ciała, która wywodzi się z Chirurgii Fantomowej, Muzykoterapię Dogłębną Komórkową wg Barbary Romanowskiej, Access Bars, Polarity. Przeprowadzając wywiad chętnie stosuje metodę EPC. Jest to bardzo skuteczna technika docierania do źródła Emocjonalnych Przyczyn Choroby, oszczędzająca czas pacjenta w drodze do ustalenia prawdziwej przyczyny dolegliwości. W marcu 2013 roku, ukończył kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej i od tego momentu, Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa na stałe zagościła w jego codziennej praktyce z pacjentami. Zdobyte wcześniej doświadczenie w zakresie komponowania własnych utworów muzycznych do słów pisanych przez siebie tekstów, sprawiło, że z pełną swobodą połączył techniki z zakresu muzykoterapii, z dawną praktyką muzyczną, aby prowadzić co tygodniowe grupowe sesje-koncerty dające głęboki relaks i regenerujące zarówno ciało jak i psychikę. Naturalnym połączeniem wiedzy z zakresu medycyny informacyjnej oraz muzykoterapii, są prowadzone przez niego medytacje, stanowiące ważny element autorskich warsztatów z zakresu rozwoju duchowego.
Czytaj więcej