Nowe terminy

W trakcie ustalania

Medytacje dla zdrowia

Medytacje zdrowia
Najpierw skomunikuj się z sobą, Wszechświat i tak Cię słyszy

Medytacje Zdrowia są efektywną techniką, prowadzącą do oczyszczenia i uspokojenia umysłu oraz głębokiej relaksacji ciała. Są to medytacje terapeutyczne, podczas których nawiązujemy bezpośredni kontakt z konkretnym miejscem naszego ciała i otrzymujemy wskazówki uświadamiające nam prawdziwą przyczynę naszych dolegliwości fizycznych lub zaburzonych relacji z innymi ludźmi. Powtarzane cyklicznie, przyczyniają się do osiągnięcia harmonii wewnętrznej i regeneracji organizmu. Medytacja prowadzona jest tak, aby każdy przeżywał ją indywidualnie.

To gwarantuje, że każda osoba może skoncentrować się na swojej dolegliwości, aby się od niej uwolnić. Jeżeli na sali są osoby, które pierwszy raz biorą udział w tego typu medytacji, spotkanie rozpoczyna się od krótkiego omówienia techniki i zasad jej prowadzenia. Podczas medytacji, dla pogłębienia stanu relaksacji, grana jest muzyka na żywo. Muzyka na żywo, oddziałuje zarówno na ludzką psychikę, jak i bezpośrednio, fizycznie, falą akustyczną na ciało. Przebieg każdej medytacji, jest inny i intuicyjnie dopasowany do aktualnej grupy. Czasem na całość składają się 3 medytacje.

Podczas medytacji następuje:

  • rozluźnienie napięć w mięśniach,
  • uruchomienie procesów autoregeneracji,
  • neutralizacja „gonitwy myśli”,
  • do energetyzowanie całego organizmu,
  • odczuwany jest głęboki relaks

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Na miejscu są maty, poduszki, koce.
  • Na salę wchodzimy boso lub w miękkim (zmienionym), wygodnym obuwiu, w swobodnych strojach.

 

Zajęcia prowadzi

Jarymowicz Mariusz

Terapeuta, wykładowca
Terapeuta, chirurg fantomowy. Od 2014 roku wykłada Muzykoterapię Dogłębną Komórkową w ramach działalności w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej. W codziennej praktyce terapeuty łączy współczesną wiedzę z zakresu psychofizjologii, muzyki oraz funkcji pisma i mowy w kształtowaniu ludzkiej świadomości z informacjami o ludzkiej naturze pochodzącymi, z tradycji różnych kultur. Aby osiągnąć cel terapeutyczny, łączy wszystkie, potrzebne w danej chwili elementy posiadanej wiedzy. Jest współwłaścicielem Naturalnego Centrum Zdrowia razem z żoną, Dorotą, gdzie przyjmuje jako naturoterapeuta. W pracy z pacjentami, posługuje się kilkoma metodami. Stosuje Kwantową Regenerację Ciała, która wywodzi się z Chirurgii Fantomowej, Muzykoterapię Dogłębną Komórkową wg metody Barbary Romanowskiej oraz Polarity. Przeprowadzając wywiad mający na celu ustalenie prawdziwe przyczyny dolegliwości, stosuje metodę EPC (Emocjonalne Przyczyny Chorób). Jest to bardzo skuteczna technika, oszczędzająca czas pacjenta. Wieloletnia praktyka terapeuty w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem z zakresu muzykoterapii, pozwoliły mu na prowadzenie co tygodniowych grupowych sesji-koncertów dających uczestnikom głęboki relaks i uruchamiających procesy regeneracji ciała i psychiki. Naturalnym połączeniem wiedzy z zakresu medycyny informacyjnej oraz muzykoterapii, są prowadzone przez niego podczas koncertów krótkie medytacje, stanowiące ważny element terapeutyczny.
Czytaj więcej