„Daj Spokój”

to medytacje, które prowadzę w luźniej atmosferze.

Nie musisz mieć doświadczenia w medytowaniu, żeby uczestniczyć w zajęciach. Jest to rodzaj medytacji prowadzonych do dźwięków relaksacyjnej muzyki. Możesz medytować na siedząco, możesz na leżąco, możesz przynieść swój ulubiony kocyk lub poduszkę, a możesz po prostu przyjść tak jak jesteś, bo w sali wszystko jest i poduszki do medytacji i maty i wygodne fotele 🙂

Zajęcia rozpoczynam krótką rozgrzewką, dosłownie kilka minut ruchu dla ciała, żeby uwolnić stres i napięcia, z jakimi przyszliśmy danego dnia na medytacje. Rozgrzewkę można wykonywać po swojemu a można też powtarzać po mnie ruchy. Zależy mi na wytraceniu energii i rozruszaniu ciała, które będzie potem bez ruchu w medytacji. Lubię jak jest śmiesznie, jak możemy porzucić nasze życiowe role na te kilka chwil i po prostu dobrze się bawić.Następnie przechodzę do ćwiczeń oddechowych, wprowadzam relaks i spokój w poszczególne elementy ciała. Ciało robi się coraz spokojniejsze, lżejsze, wycisza się. W ten sposób możemy przejść płynnie do medytacji.

Medytacja jest barwną opowieścią, którą tworzę będąc razem w wami w stanie głębokiego relaksu.

Powieść ta jest za każdym razem inna, łączy się i przeplata w rytm muzyki. Występują w niej przyjemne doznania, ciepło słońca, zapachy kwiatów, delikatny dotyk oczyszczającej wody z wodospadu, miękka trawa pod stopami, wilgotny piasek z plaży. Pojawiają się baśniowe krajobrazy, dzikie zwierzęta, które są naszymi sprzymierzeńcami, które nas prowadzą. Natura jest bardzo ważnym elementem medytacji, bo jesteśmy jej częścią, mamy z nią mocny kontakt, połączenie, ona nas chroni, daje nam siłę do naszych działań, do realizacji naszych celów.

Po medytacji jest czas na omówienie tego, co zobaczyliśmy i co poczuliśmy w stanie głębokiego relaksu. Jakie to były doznania, czy pojawiły się po raz pierwszy czy były znajome? Jakie emocje nam towarzyszyły podczas medytacji? To też czas na swobodne rozmowy o życiu i o wszystkim, co jest dla nas ważne w danym dniu.

Dlaczego warto medytować?

W medytacji odkrywamy części siebie nam nieznane, głęboko schowane w różnych częściach ciała, w sercu. To czasem jedyna droga, żeby znaleźć i nazwać nasze prawdziwe ja, naszą naturę, nasz charakter. To też narzędzie do zmiany, do działania, do spełniania naszych celów.

 

„Im bliżej będziemy siebie w medytacji, tym prawdziwiej będziemy żyć w świecie rzeczywistym.”

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Ćwiczymy na boso lub w miękkim, czystym obuwiu, w swobodnych strojach.
  • Prosimy przychodzić punktualnie, ze względu na organizację i przebieg zajęć.

 

Plan zajęć

Zajęcia są w Sali Białej (17) , parter

Wtorek

18.00-19.30

!!! 29.03.2022 nie ma zajęć. !!!

Prowadzi

Nadchodzące medytacje

LINKI DO ZAPISÓW NA ZAJĘCIA SĄ W KAŻDYM WYDARZENIU

Events Pro  |  Informacja: Nie utworzono żadnych wydarzeń, dodaj własne.
RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ