Masaż Kobido

Kobido to tradycyjny japoński rytuał masażu twarzy, jego nazwa znaczy „starożytna droga do piękna”. Współcześnie nazywa się go nieinwazyjnym liftingiem, ponieważ regularnie stosowany podnosi owal twarzy i kontur policzków i poprzez intensywne, mocne ruchy stymuluje produkcję włókien skóry – elastyny i kolagenu.

Masaż Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Opiera się na tradycyjnych chińskich koncepcjach medycznych, jednak ostateczną formę uzyskał w Japonii w XIV wieku. Przez wiele stuleci zarezerwowany był dla rodziny cesarskiej.

To jedna z najbardziej zaawansowanych form masażu twarzy, wymagająca dużej manualnej sprawności i opanowania złożonego układu różnorodnych technik, łączącego w sobie elementy masażu tkanek głębokich, pracy na powięzi, drenażu limfatycznego i akupresury.

Niweluje napięcia mimiczne, poprawia ukrwienie, dotlenia i odżywia skórę i mięśnie twarzy. Stosowany regularnie przeciwdziała charakterystycznym dla starszego wieku utrwalonym przykurczom mięśni mimicznych, opóźniając powstawanie zmarszczek.

Masaż Kobido głęboko relaksuje. Mimo charakterystycznych, mocnych, perkusyjnych i szczypiących ruchów palców masażysty, niekiedy na pograniczu bodźca bólowego, osoba masowana często zapada w sen. Harmonizuje przepływ energii życiowej Qi.

Dodatkowa Informacja

Polecany w przypadku

  • Napięć mimicznych twarzy
  • Przy skłonnościach do wysychania skóry twarzy
  • Przy zbyt łamliwych włosach brwi i rzęs
  • Po zabiegach stomatologicznych
  • Przy zwiotczeniu skóry

Metodę stosują:

Członkowie  |  Informacje: Brak utworzonych elementów, dodaj kilka.
RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ