Mariusz Jarymowicz

terapeuta, trener rozwoju osobistego, współwłaściciel NCZ

Mariusz Jarymowicz

Terapeuta z 19-letnią praktyką, chirurg fantomowy, muzykoterapeuta. Autor wielu artykułów poświęconych zdrowiu i rozwojowi osobistemu. Od 2014 roku wspólnie z Barbarą Romanowską, wykłada Muzykoterapię Dogłębną Komórkową na kursach organizowanych przez Akademię Dźwięku Barbary Romanowskiej. Z zamiłowania eksperymentuje ze słowem i dźwiękiem, łącząc współczesną wiedzę z zakresu psychofizjologii, muzyki i architektury słowa z informacjami pochodzącymi, z tradycji różnych kultur. Aby osiągnąć cel w zakresie regeneracji ludzkiego organizmu zwykle stosuje łącznie kilka metod, komponując z nich najodpowiedniejszą dla danego pacjenta terapię.Na przestrzeni kilkunastu lat pomógł wielu osobom z różnymi dolegliwościami natury fizycznej i emocjonalnej. Najczęstsze przypadki to schorzenia kręgosłupa, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zaburzenia snu i stany obniżonego nastroju, zaburzenia pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego. Razem z żoną Dorotą, wspomagał również osoby ze zmianami nowotworowymi różnego stopnia, umożliwiając szybką regenerację równolegle do prowadzonej przez lekarzy radio lub chemioterapii, czy też po zabiegach chirurgicznego usunięcia nowotworu.

 

Do 1999 roku, był architektem i biznesmenem skupionym na osiąganiu jak najlepszych wyników w swojej pracy. Jednak właśnie tego roku, jego życie zaczęło ulegać przemianie. Organizm odmówił współpracy manifestując to poważną dolegliwością kręgosłupa. To pchnęło go do głębszego zainteresowania się tym, jak funkcjonuje człowiek jako całość oraz co można zrobić, aby naprawić i zregenerować to, co przez medycynę konwencjonalną zostało uznane za nieodwracalnie zniszczone.

Po “cudownym” uzdrowieniu przez naturoterapeutkę z Warszawy oraz po zmianie trybu życia, zdecydował się na rozpoczęcie długotrwałej nauki w Instytucie Badań Fantomowych w Szczecinie, gdzie przez kilka kolejnych lat poznawał tajniki Chirurgii Fantomowej, obecnie zaliczanej do tzw. medycyny informacyjnej / kwantowej. Pod koniec tego okresu uczęszczał również do Akademii Słowa Uniwersalnego, gdzie została mu zaszczepiona idea innego spojrzenia na litery, słowa i frazy, którymi na co dzień opisujemy nasze życie. Od tego momentu, rozwijał umiejętność analizy słowa mówionego i pisanego w kontekście natury zachowań i zdrowia człowieka. W marcu 2013 roku, ukończył kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej i od tego momentu, Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa na stałe zagościła w jego codziennej praktyce z pacjentami. Zdobyte wcześniej doświadczenie w zakresie komponowania własnych utworów muzycznych do słów pisanych przez siebie tekstów, sprawiło, że z pełną swobodą połączył techniki z zakresu muzykoterapii, z dawną praktyką muzyczną, aby prowadzić co tygodniowe (w każdy czwartek) grupowe 1-godzinne sesje-koncerty dające głęboki relaks i regenerujące zarówno ciało jak i psychikę. 

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC POD NR: +48 690 804 604 LUB KLIKNIJ TEN PRZYCISK I WYŚLIJ E-MAIL DO TERAPEUTY

Stosuje metody

Kliknij w nazwę aby rozwinąć krótki opis

Chirurgia Fantomowa

Jest bezinwazyjną metodą wykorzystującą fakt, iż sama obserwacja cząstki elementarnej, zmienia jej stan. Dzięki temu odkryciu, stało się możliwe świadome zastosowanie spostrzeżeń fizyki kwantowej w leczeniu dolegliwości ludzkiego ciała. Obserwatorem jest terapeuta, który obserwując chore tkanki, świadomie wpływa na ich stan, powodując przywrócenie właściwego, zdrowego wzorca ich funkcjonowania. Terapeuta usuwa skutki działania silnego stresu, który zawsze przyczynia się do powstania zmian w zapisie informacji, jak poszczególne narządy mają funkcjonować.

Polarity

Stworzona przez osteopatę i chiropraktyka Dr Randolpha Stone’a terapia Polarity jest wynikiem studiowania i praktykowania przez niego wielu tradycji medycznych i duchowych w tym m.in. Indii i Chin. Terapia Polarity, jako nauka o zdrowiu, a nie chorobie, ułatwia zrozumienie roli energii w procesie leczenia. Energia życiowa płynie przez nasze ciało i dookoła naszego ciała. Na wzorce energetyczne mają wpływ: dotyk, sposób odżywiania, ruch, dźwięk, nasze postawy, relacje, doświadczenia życiowe, traumy oraz czynniki środowiskowe. Gdy energia życiowa zostaje zablokowana, w naszym ciele pojawić się mogą różnego rodzaju dysfunkcje takie jak ból, drażliwość czy napięcia. Poprzez delikatne ruchy ciałem oraz dotyk łączący określone punkty na ciele człowieka, następuje przywrócenie prawidłowego przepływu energii. Ustępują wtedy dolegliwości.

Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa

Metoda polega na stosowaniu specjalnych kamertonów medycznych, rezonujących z komórkami chorych narządów. Poprzez rezonans następuje przywrócenie właściwych częstotliwości, z jakimi powinna wibrować błona zdrowych komórek. Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa jest metodą  oficjalnie zaakceptowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Stosowana jest w placówkach państwowych i prywatnych zarówno przez lekarzy, jak i naturoterapeutów. Opracowana przez Panią Barbarę Romanowską, skutecznie leczy zarówno zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego, jak i niektóre schorzenia układu ruchu, w tym kręgosłupa. Polega na stosowaniu specjalnych, precyzyjnie wykonanych kamertonów medycznych. Dźwięki konkretnych kamertonów rezonują z komórkami określonych, chorych narządów.

Dyplomy i certyfikaty

  • Licencja Instruktora Chirurgii Fantomowej (Instytut Badań Fantomowych w Szczecinie)
  • Czterostopniowy kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej B.Romanowskiej
  • Kurs “Symbolika w Biologii” , dr. Geararda Athiasa
  • Kurs “Komunikacja Intuicyjna”, dr. Gerarda Athiasa
  • Kurs “Podstawy Terapii Energetycznych i Radiestezji”, Jakuba Zemły
  • Kurs Polarity, Richarda C. Overly
  • Podstawy Terapii Energetycznych i Radiestezji, kurs Jakuba Zemły
  • Kurs Access Bars