Mariusz Jarymowicz

terapeuta, trener rozwoju osobistego, współwłaściciel NCZ

Terapeuta z blisko 20-letnią praktyką, chirurg fantomowy, muzykoterapeuta. Autor wielu artykułów poświęconych zdrowiu i rozwojowi osobistemu. Od 2014 roku w ramach współpracy z Akademią Dźwięku Barbary Romanowskiej, wykłada Muzykoterapię Dogłębną Komórkową na kursach organizowanych w Warszawskim Ośrodku Akademii. Eksperymentuje ze słowem i dźwiękiem jako formami terapii, łącząc współczesną wiedzę z zakresu psychofizjologii, muzyki oraz związku formy słowa pisanego ze stanem emocjonalnym i fizycznym człowieka z informacjami pochodzącymi, z pradawnych tradycji różnych kultur. Aby osiągnąć cel terapeutyczny, zwykle stosuje łącznie kilka metod, komponując z nich najodpowiedniejszą dla danego pacjenta terapię. Na przestrzeni 20 lat pomógł wielu osobom z różnymi dolegliwościami natury fizycznej i emocjonalnej.

Najczęstsze przypadki, którymi się zajmuje to schorzenia kręgosłupa, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zaburzenia snu i stany obniżonego nastroju, zaburzenia pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, narządów rodnych i układu wydalniczego. Prowadzi również sesje coachingowe, pomagające pokonać powtarzające się problemy natury relacji osobistych w pracy i w domu oraz wspomagające odnalezienie sensu życia, poczucia własnej wartości czy osiągania celów osobistych i zawodowych.

Na ścieżkę naturoterapeuty wkroczył po przekonaniu się, że nie zawsze medycyna oferowana przez system lecznictwa daje porządane efekty. Dzięki zastosowaniu chirurgii fantomowej pokonał poważną dolegliwością kręgosłupa, której nie mógł wyleczyć w ramach systemowej służby zdrowia. To pchnęło go do głębszego zainteresowania się tym, jak funkcjonuje człowiek jako całość oraz co można zrobić, aby naprawić i zregenerować to, co przez medycynę akademicką zostało uznane za nieodwracalnie zniszczone i niemożliwe do wyleczenia.

Po „cudownym” uzdrowieniu przez naturoterapeutkę z Warszawy oraz po zmianie trybu życia, zdecydował się na rozpoczęcie długotrwałej nauki w Instytucie Badań Fantomowych w Szczecinie, gdzie przez kilka kolejnych lat poznawał tajniki Chirurgii Fantomowej, obecnie zaliczanej do tzw. medycyny informacyjnej / kwantowej. Pod koniec tego okresu uczęszczał również do Akademii Słowa Uniwersalnego, gdzie została mu zaszczepiona idea innego spojrzenia na litery, słowa i frazy, którymi na co dzień opisujemy nasze życie. Od tego momentu, rozwija umiejętność analizy słowa mówionego i pisanego w kontekście natury zachowań i zdrowia człowieka. W marcu 2013 roku, ukończył kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej i od tego momentu, Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa na stałe zagościła w jego codziennej praktyce z pacjentami. Zdobyte wcześniej doświadczenie w zakresie komponowania własnych utworów muzycznych do słów pisanych przez siebie tekstów, sprawiło, że z pełną swobodą połączył wiedzę z zakresu muzykoterapii oraz psychosomatyki z dawną praktyką muzyczną, aby prowadzić co tygodniowe, grupowe 1-godzinne sesje-koncerty dające głęboki relaks i uruchamiające procesy regeneracji ciała i psychiki. 

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC POD NR: +48 690 804 604 LUB KLIKNIJ TEN PRZYCISK I WYŚLIJ E-MAIL DO TERAPEUTY

Stosuje metody

Kliknij w nazwę aby rozwinąć krótki opis

Chirurgia Fantomowa

Jest bezinwazyjną metodą wykorzystującą fakt, iż sama obserwacja cząstki elementarnej, zmienia jej stan. Dzięki temu odkryciu, stało się możliwe świadome zastosowanie spostrzeżeń fizyki kwantowej w leczeniu dolegliwości ludzkiego ciała. Obserwatorem jest terapeuta, który obserwując chore tkanki, świadomie wpływa na ich stan, powodując przywrócenie właściwego, zdrowego wzorca ich funkcjonowania. Terapeuta usuwa skutki działania silnego stresu, który zawsze przyczynia się do powstania zmian w zapisie informacji, jak poszczególne narządy mają funkcjonować.

Polarity

Stworzona przez osteopatę i chiropraktyka Dr Randolpha Stone’a terapia Polarity jest wynikiem studiowania i praktykowania przez niego wielu tradycji medycznych i duchowych w tym m.in. Indii i Chin. Terapia Polarity, jako nauka o zdrowiu, a nie chorobie, ułatwia zrozumienie roli energii w procesie leczenia. Energia życiowa płynie przez nasze ciało i dookoła naszego ciała. Na wzorce energetyczne mają wpływ: dotyk, sposób odżywiania, ruch, dźwięk, nasze postawy, relacje, doświadczenia życiowe, traumy oraz czynniki środowiskowe. Gdy energia życiowa zostaje zablokowana, w naszym ciele pojawić się mogą różnego rodzaju dysfunkcje takie jak ból, drażliwość czy napięcia. Poprzez delikatne ruchy ciałem oraz dotyk łączący określone punkty na ciele człowieka, następuje przywrócenie prawidłowego przepływu energii. Ustępują wtedy dolegliwości.

Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa

Metoda polega na stosowaniu specjalnych kamertonów medycznych, rezonujących z komórkami chorych narządów. Poprzez rezonans następuje przywrócenie właściwych częstotliwości, z jakimi powinna wibrować błona zdrowych komórek. Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa jest metodą  oficjalnie zaakceptowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Stosowana jest w placówkach państwowych i prywatnych zarówno przez lekarzy, jak i naturoterapeutów. Opracowana przez Panią Barbarę Romanowską, skutecznie leczy zarówno zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego, jak i niektóre schorzenia układu ruchu, w tym kręgosłupa. Polega na stosowaniu specjalnych, precyzyjnie wykonanych kamertonów medycznych. Dźwięki konkretnych kamertonów rezonują z komórkami określonych, chorych narządów.

Coaching zdrowia

Kompleksowe podejście do pacjenta, który potrzebuje długoterminowego wsparcia w sytuacji, kiedy jego zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne zależy w głównej mierze od relacji z otoczeniem oraz nawyków i archetypowych reakcji, czy też nieuświadomionego, zaburzonego postrzegania rzeczywistości.

Osoba zajmująca się coachingiem zdrowia, po wspólnym ustaleniu przyczyn dolegliwości, pomaga pacjentowi przywrócić czyste widzenie otaczającej go rzeczywistości. Pomaga uwolnić się od nieświadomych programów zakotwiczonych w podświadomości, które prowadzą do przeciążania organizmu i powstania określonych dolegliwości.

Coach, jest przewodnikiem w szybkim i sprawnym odszukaniu ścieżki do życia zgodnego z osobistymi, niczym nie zmanipulowanymi pragnieniami i predyspozycjami obejmującymi sferę fizyczną i psychiczną.

Dyplomy i certyfikaty

  • Licencja Instruktora Chirurgii Fantomowej (Instytut Badań Fantomowych w Szczecinie)
  • Czterostopniowy kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej B.Romanowskiej
  • Kurs „Symbolika w Biologii” , dr. Geararda Athiasa
  • Kurs „Komunikacja Intuicyjna”, dr. Gerarda Athiasa
  • Kurs „Podstawy Terapii Energetycznych i Radiestezji”, Jakuba Zemły
  • Kurs Polarity, Richarda C. Overly
  • Podstawy Terapii Energetycznych i Radiestezji, kurs Jakuba Zemły
  • Kurs Access Bars
RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ