Kurs łączy poziom pierwszy i drugi. Są to pierwsze dwa z czterostopniowego kursu. Obejmuje wiedzę z zakresu wpływu fali dźwiękowej na ludzki organizm, opis większości technik opartych na wykorzystaniu kamertonów medycznych oraz wprowadzenie do Chińskiej Medycyny w zakresie koniecznym do praktycznego zastosowania takich technik MDK jak technika meridianowa, czy akupresura stóp, będących odpowiednikami akupunktury i refleksologii stóp.

Kursy prowadzone wg programu dr Barbary Romanowskiej – Muzykoterapii Dogłębnej-Komórkowej (MDK) mają jedno zasadnicze przesłanie – służyć ludziom i ich dobru. Mają pomóc w rozwiązywaniu problemów psychicznych, emocjonalnych oraz duchowych. Mają spowodować, by każdy odważył się wziąć życie we własne ręce, poznając zasady właściwego oddechu, nową alternatywną metodę terapii dźwiękiem, Tradycyjną Medycynę Chińską, możliwości i potrzeby ludzkiego ciała, ponadczasowe prawdy życia oraz cel własnego istnienia. Kurs odpowiada na wiele pytań dotyczących tematu zdrowia i możliwości terapii oraz samoleczenia za pomocą naturalnych częstotliwości fal dźwiękowych. Kształcą terapeutów oraz zwykłych ludzi, którzy pragną świadomie dbać o swoje zdrowie.

Ważna informacja

Ponieważ osoby zapisujące się na kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej pytają się czy Akademia Dźwięku posiada akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej wyjaśniamy, że choć na stronie Akademii Dźwięku autorka umieściła wpis o treści:

„Kursy prowadzone przez Akademię Dźwięku posiadają rekomendacje MEN. Akademia Dźwięku otrzymała akredytację w 2010r., a kursy prowadzone są nieustannie z powodzeniem na całym świecie od 2004r.” 

Obecnie, akredytacja nie ma mocy prawnej i została usunięta z urzędowych rejestrów MEN. Powodem jej usunięcia z rejestrów, było zamieszkanie autorki na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki z jednoczesnym wyrejestrowaniem działalności gospodarczej, dla której była udzielona rekomendacja MEN. W tej sytuacji, zapis umieszczony przez autorkę metody, należy interpretować wyłącznie jako informację, że fakt udzielenia rekomendacji miał miejsce i przez kilka lat rekomendacja była w mocy, co potwierdzało cenność metody i rzetelność prowadzenia procesu edukacyjnego.

  • Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach warszawskiego oddziału Akademii Dźwięku odbywają się w Naturalnym Centrum Zdrowia na ul. Grażyny 15, Warszawa. Zobacz LOKALIZACJA I DOJAZD

UWAGA!

Od 1 września 2022r.  jest nowa strona kursu z aktualnymi informacjami.