Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne

Kinesiotaping

Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka Dr Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster. Jest to plaster nie ograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry. Jest odporny na działanie wody i nie powoduje uczuleń.

Znajduje ona zastosowanie w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia. Wykorzystywana jest również w ortopedii i rehabilitacji.

Metoda ta wykorzystuje naturalne procesy samoleczenia organizmu. Ma bezpośrednie oddziaływanie na skórę (receptory bólu, czucia głębokiego) oraz na układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Równocześnie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry poprzez uaktywnienie systemu znieczulenia.

Kinesiotaping jest terapią wspomagającą leczenie wielu schorzeń. Znajduje ona zastosowanie w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia. Wykorzystywana jest również w ortopedii i rehabilitacji . Jest ona sposobem na uśmierzanie bólu w przypadkach leczenia kontuzji stawów i mięśni, drenażu limfatycznym, terapiach pooperacyjnych (gojenie ran, redukcje obrzęków i poprawa wchłaniania się blizn oraz zwłóknień)

Dodatkowa Informacja

TAP Polecany w przypadku

  • Kontuzje i przeciążenia mięśni
  • Ortopedia i rehabilitacja układu ruchu
  • Wspomagająco przy urazach kręgosłupa

TAP Publikacje na ten temat

  • Ortopedia Duttona. Tom 1 Anatomia. Biomechanika. Kinezjologia. Tadeusz Gaździk, Mark Dutton, wyd. PZWL
  • Kinezjologiczno-funkcjonalne aspekty rehabilitacji Podręcznik dla studentów, Janusz Nowotny, Krzysztof Czupryna, Olga Nowotny-CzuprynaIpsum, wyd. Alfa Medica Press

Metodę stosują:

Członkowie  |  Informacje: Brak utworzonych elementów, dodaj kilka.
RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ