Cafe Pod Szakalem* to miejsce spotkań na warszawskim Mokotowie, otwarte dla wszystkich, którzy tęsknią za autentycznością w komunikacji i chcą doskonalić swoje umiejętności w szczerym wyrażaniu siebie, jednak w taki sposób, by nie ranić innych osób.
Jak to możliwe?
Zazwyczaj dzieje się tak, że wypowiadając się czy robiąc cokolwiek, mamy dobre intencje i kierujemy się dążeniem do zaspokojenia jakiejś ważnej dla nas potrzeby. Jednak w życiu, w interakcji z innymi nie zawsze nasze działania czy słowa są rozumiane i akceptowane. Czasami, a nawet dość często, dochodzi do spięć, konfliktów i nieporozumień.
W kawiarni Pod Szakalem będziemy mieć okazję nie tylko rozmawiać szczerze o tym, co nas porusza, boli czy denerwuje, ale przede wszystkim będziemy się ćwiczyć w sztuce empatii. Rozszyfrujemy również zgubne nawyki, które budują mury i utrudniają wzajemne porozumienie.
Na czym to polega?
Empatyczne słuchanie polega na słuchaniu całym sobą, bez oceniania, pocieszania, litowania się, bez porównań i opowiadania podobnych historii. To taki szczególny rodzaj bycia ze sobą, kiedy możemy w pełni poczuć się wysłuchani i zrozumiani, nasze potrzeby usłyszane z całym szacunkiem dla ich piękna, a nasze uczucia nazwane i zauważone.
Dzięki empatii wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie potencjał do znalezienia własnych rozwiązań. Wielką pomocą w znajdowaniu najlepszych dla siebie strategii działania są 3 rzeczy: czas, przestrzeń i obecność drugiej osoby.
Jeżeli więc:
- pragniesz świadomie kształtować swoje relacje
- wybierasz wspierający kontakt z samą/samym sobą zamiast krytyki
- chcesz zrozumieć szakala (u siebie i u innych)
- chcesz zaznać więcej wewnętrznego spokoju
- tęsknisz za autentycznością i większą jasnością w kontaktach prywatnych i zawodowych
- chcesz praktykować metodę Porozumienia bez Przemocy, by stała się dla Ciebie naturalnym stylem życia
to zapraszam Cię do regularnego zaglądania i aktywnego uczestnictwa w kawiarni Pod szakalem.
*Nazwa Cafe Pod Szakalem (jackal cafe) jest zapożyczona od Brigdet Belgrave i Giny Lawrie, trenerek Porozumienia bez Przemocy z Anglii, które są pomysłodawczyniami tego pojęcia.
Zajęcia prowadzi:
Beata Kosiacka – trenerka empatycznej komunikacji, coach ACC ICF, mediatorka w nurcie NVC. Więcej info na: www.BabskaDzungla.pl, www.CzegoNajbardziej.pl
Koszt:
dobrowolna składka między 10-40 zł, która będzie zapłacona z radością i poczuciem równowagi w dawaniu i braniu, a jednocześnie umożliwi regularny udział w ćwiczeniach.
Kiedy?
Pierwsze spotkanie odbyło się 9.01.2017r.
Od tego momentu, odbywają się cyklicznie 2 razy w miesiącu, w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca w godz. 18.30-20.30.
Zgłoszenia i informacje: info@babskadzungla.pl