W swojej pracy skupia się głównie na dietoterapii dzieci i dorosłych, która w połączeniu z tuiną pediatryczną (starożytny masaż chiński dla niemowląt i dzieci do 8 roku życia), ziołolecznictwem oraz innymi naturalnymi metodami przynosi zaskakująco pozytywne i szybkie efekty.

Swoją wiedzę zdobywała w kraju i poza granicami, we Francji, Belgii, Chinach, Izraelu.

 

 

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC POD NR: +48 663 509 266 LUB KLIKNIJ TEN PRZYCISK I WYŚLIJ E-MAIL DO TERAPEUTY

Stosowane metody

Kliknij w nazwę aby rozwinąć krótki opis

Dietetyka holistyczna

Holistyczne podejście do tematu żywienia na co dzień, to ważny filar w dbałości o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Proponowane przez nas spojrzenie na sposób odżywiania, indywidualnie opracowane podejście kształtujące prawidłowe nawyki żywieniowe, ale bez przesadnego reżimu dietetycznego.

Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, powinien mieć zapewnione zarówno odpowiednie warunki w zakresie fizycznego otoczenia, relacji z innymi ludźmi, jak również w zakresie odpowiedniego odżywiania, dopasowanego do pory roku, strefy klimatycznej oraz osobistych uwarunkowań psycho-fizycznych osoby. Od właściwie dobranych składników odżywczych, zależy nie tylko ogólna kondycja fizyczna, ale również to, jak szybko jesteśmy w stanie zregenerować się po trudnych okresach, jakie spotykają nas w życiu. Żywienie ma wpływ również na nasz stan emocjonalny, nasze reakcje i zachowania. Dbając zarówno o ilość, jak i jakość oraz przydatność spożywanych pokarmów, wpływamy więc nie tylko na fakt posiadania pożądanej wagi, czy figury, ale kreujemy również nasze codzienne zachowania i charakter.

Tuina pediatryczna

Starożytny chiński masaż leczniczy dla dzieci do 7 lat (akupunktura bez igieł)
Mało znana jeszcze w Polsce Tuina pediatryczna jest  sposobem terapii dzieci. Jest delikatna, łatwa i skuteczna a co najważniejsze przyjemna dla dzieci. Często maluchy same proszą o kolejne sesje masażu gdyż czują jaką ulgę im przynosi. Mogą z łatwością nauczyć się go rodzice i potem kontynuować zabiegi w domu wspierając tym samym samoleczenie dzieci. To bardzo efektywna metoda pracy z energią dziecka stymulująca punkty akupunkturowe bez użycia igieł.
Masaż Tuina stosuje się, w zależności od zaburzeń, w określonych punktach na różnych częściach ciała, takich jak twarz, plecy, brzuch i kończyny. W większości przypadków należy go wykonywać raz dziennie lub co drugi dzień (terapeuta uczy Cię masażu na wizycie a potem wykonujesz go co drugi dzień samodzielnie w domu) Każda sesja trwa około 20 – 30 minut.
W przypadku dolegliwości przewlekłych konieczne są co tygodniowe lub co dwutygodniowe spotkania aby modyfikować sekwencje masażu.

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo (fitoterapia, fitofarmakologia) – dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych z naturalnych bądź przetworzonych surowców uzyskiwanych z roślin leczniczych oraz ich stosowaniem w profilaktyce i terapii chorób. Pojęcie to jest również używane dla określenia gałęzi medycyny alternatywnej zajmującej się leczeniem preparatami roślinnymi. Ziołolecznictwo jest skutecznym rodzajem terapii w przypadku chorób przewlekłych, jak i w wielu schorzeniach, takich jak przeziębienia, odczyny alergiczne, stany zapalne śluzówek i skóry. Zioła mają bardzo szerokie zastosowanie w chorobach przemiany materii oraz łagodnych postaciach nerwic i zaburzeń snu.

Dyplomy i certyfikaty

 • Dietetyka kurs podstawowy i zaawansowany – zakończony egzaminem Państwowym – Akademia Dietetyki
 • „Dietetyka Profilaktyczna i lecznicza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM)” – kurs 7 częściowy zakończony egzaminem – dr Agnieszka Krzemińska
 • „Żywienie dzieci i młodzieży w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej” – dr Agnieszka Krzemińska
 • „Tuina Pediatryczna” – Anat Regev Dipl. Ac. & C.H, I.A.TCM (Izrael)
 • „Diagnoza w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej – cztery metody diagnozowania”- Adam Kowalski
 • Mindmapping w TCM. Kwintesencja Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Claud Diolosa (Francja)
 • Pediatria w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej – kurs dwuczęściowy – Prof. dr Sun Peilin (Chiny)
 • Płodność kobiety i Tradycyjna Medycyna Chińska – Prof. Dr Sun Peilin (Chiny) m.in.
 • Autoimmunologia według TCM – prof. Sun Peilin (Belgia/Chiny)
 • Diagnoza z języku i z pulsu według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w praktyce – prof. Dr Yifan Yang (Holandia/Chiny)
 • 3 letnia „Szkoła Ziołolecznictwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” – prof dr Ifan Yang (Chiny) – 2014 – 2017.
RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ