Kursy Ho'oponopono - Basic I oraz Basic II

Autoryzowane przez Morrnah Simeone i fundację Pacifica Seminars

Ho’oponopono to petycja do Miłości,
aby zamieniła w nią wszystko to, co nią nie jest.

Kiedy zaakceptujemy, że jesteśmy całkowitą sumą wszystkich minionych myśli, uczuć, słów czynów, że nasze obecne życie i podejmowanie decyzji zabarwione jest pamięcią z przeszłości, zaczynamy dostrzegać, jak proces ho’oponopono może zmienić całe nasze życie, rodzinę oraz społeczeństwo.

 

 

 

 

Dlaczego wiele cudownych metod działa tylko krótkofalowo, a problem wkrótce powraca? Wszyscy dążymy do spełnienia, wolności emocjonalnej i finansowej. Stosując kolejne, nie zawsze skuteczne techniki, zapominamy często, że jesteśmy sumą naszych przodków, a jakość naszego życia utkana jest z relacji jakie tworzymy (nie tylko świadomie) zarówno z bliskimi, przodkami, jak i ze Światem. Trudno oczekiwać, że “wyczarujemy” sobie lepszą wersję siebie, jeśli nie uzdrowimy wcześniej tych relacji.

Prawdziwa, kompletna metoda Morrnah Simeony jakiej nauczysz się na kursie w oryginalnej, nieskróconej wersji, pozwala rozwiązywać problemy nie na poziomie ich skutków, ale na poziomie ich przyczyny. Stąd też wynika jej niezwykła, słynna już skuteczność.

Ho’oponopono jest esencją starożytnej psychologii i filozofii hawajskiej, której już od wieków znane było (i stosowane w praktyce) wszystko to, do czego obecnie dochodzi współczesna neurochemia, czy fizyka kwantowa. Wiedza ta dostępna była też innym pierwotnym kulturom i przez wielki kultywowana przez naszych przodków.

Morrnah Simeona, słynna kahunka hawajska, której wielkie zasługi dla społeczeństwa docenione zostały nawet przez ONZ i Uniwersytet Cambridge, zaadaptowała ów rytuał do czasów współczesnych, tak aby każdy mógł go stosować samodzielnie i odnaleźć swoją własną tożsamość, swój indywiduany blueprint.

Jedynym warunkiem jest wzięcie odpowiedzialności za siebie, uwolnienie się od wpływu przekonań i reguł przejętych od mentorów i tzw. guru, a nagrodą wolność emocjonalna i spójność myśli, emocji i czynów, co pozwala na podążanie za inspiracją z góry, zamiast uporczywego kreowania intencji na poziomie umysłu i uzależnień.

Ho’oponopono pozwala uwolnić umysłu z tego, co powoduje stres, problemy w relacjach, uzależnienia i więzy emocjonalne, prowadzi do chorób i zaburzeń w naszym życiu. “Resetując” nasz biokomputer, transformując traumy, zaburzenia energetyczne, otwieramy się na nowe możliwości i rozwiązania w naszym życiu.

Ho’oponopono może stosować każdy, bez względu na przekonania i wyznawaną religię. Nie jest do tego wymagane żadne specjalne przygotowanie.

Morrnah polecała Ho’oponopono również osobom, które zajmowały się uzdrawianiem, zarówno w ramach medycyny zachodniej, jak i healerom. Podkreślała, że wszyscy jesteśmy połączeni ze sobą więzami karmicznymi, tak więc bardzo wskazane jest, żeby oczyścić takie połączenia pomiędzy pacjentem a uzdrowicielem, gdyż w innym przypadku mogą się one uaktywnić w procesie. Metoda ho’oponopono pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów pracy bez obciążenia energetycznego.

CELE HO’OPONOPONO

 • uwolnienie z negatywnych powiązań pochodzących z nieharmonijnych sytuacji
 • osiągnięcie równowagi i pokoju; własnego, z innymi, z naturą i z Wszechświatem
 • uzdrowienie
 • uwolnienie od negatywnych wibracji, pomoc w uwolnieniu uwiązanych do ziemi dusz zmarłych
 • oczyszczenie miejsc,sytuacji, żywych istot i nieożywionych przedmiotów
 • w reinkarnacji – osobiste uwolnienie od nieszczęśliwych i negatywnych przeżyć w poprzednich wcieleniach i usunięcie ich bez tworzenia stresu

ZASTOSOWANIE

 • dla dzieci i dorosłych o wyraźnych zakłóceniach i błędnych funkcjach psychicznych oraz fizycznych
 • dla umierających – spotkania rodzinne
 • wobec ofiar nieszczęść, samobójców, topielców, ofiar wojen i morderców dzieci, sterylizowanych zwierząt
 • w przypadku zastępczych matek
 • w nieporozumieniach pomiędzy dwiema, lub więcej osobami (w rodzinie, w pracy, biznesie)
 • w opętaniu przez inne dusze
 • przy rozpoczęciu nowej pracy,lub innego przedsięwzięcia; aby usunąć zablokowania, które mogłyby przynieść problemy duchowe, mentalne, fizyczne
 • w uwolnieniu od negatywnych wibracji
 • w poszukiwaniu korzeni rodzinnych za pomocą drzewa genealogicznego
 • przy przygotowaniu do pobytu w szpitalu, sanatorium itp.

12 STOPNI PROCESU HO’OPONOPONO

Trudno w kilku słowach opisać cały proces Ho’oponopono. Jest w nim wiele szczegółów. To trzeba przeżyć. Ogólnie można powiedzieć, że jest zbudowany z 12 stopni. Otwiera się go krótką modlitwą do Stwórcy, ale nie ma tu mowy o jakimś celu o charakterze tradycjonalnie religijnym. Następnych 11 stopni obejmuje specjalna metoda oddychania, cały szereg uwolnienia i duchowego oczyszczenia i wszystko zakańcza się podzięką skierowaną do Całego Stworzenia i wszystkiego i wszystkich, którzy mieli udział w tym procesie. Oprócz tego mamy prostą i piękną medytację, gdzie między innymi mentalnie stosuje się kolory. Do tego dochodzą trzy ćwiczenia fizyczne, których celem jest harmonizacja trzech części Jaźni ludzkiej. Mamy również kilka metod oczyszczenia psychicznego, fizycznego i ochrony. Proces ten można stosować w każdej sytuacji, czy też każdego problemu. Nie ogranicza się on do ludzi można go także stosować wobec rzeczy pochodzenia organicznego i nieorganicznego.

KURS BASIC II

JAKIE KORZYŚCI DA CI BASIC II ?

 • opanujesz zastosowanie natychmiastowej wersji Ho’oponopono (1-2 minuty), o potężnym działaniu, w każdym miejscu i o każdym czasie.
 • poznasz szybką metodę pomocy sobie i innym w sytuacjach ekstremalnych (zagrożenie życia, zdrowia, konflikty), bez konieczności przygotowywania ankiety.
 • nauczysz się intuicyjnej diagnozy, dzięki której twoje ankiety będą bardziej precyzyjne i pozwolą na szybsze osiągnięcie efektu uwolnienia.
 • powtarzamy kluczowe zagadnienia Ho’oponopono i dzielimy się swoimi historiami. Nasze Unihipili zyskują ogromną dawkę motywacji i energii.
 • Wymieniając doświadczenia pogłębiamy skuteczność stosowania metody.
 • spędzisz wspaniały, pełen wzruszeń dzień w gronie praktyków metody.
 • otrzymasz dwutygodniowe wsparcie trenerskie po kursie.

CZEGO MIĘDZY INNYMI UCZYMY SIĘ NA BASIC II?

Basic II to bardzo mocna i zaawansowana praca. Zadbaj o siebie przed zajęciami, przybądź wypoczęta_ty i wyspana_ny. J
Konieczne jest przyniesienie na zajęcia gotowej Ankiety do procesu ho’oponopono.

 • Proces Ho’oponopono – wersja kombinowana (proces można wykonywać dla siebie lub innych osób),
 • Przywoływanie Duszy do Ciała (praca dla siebie, oraz pomoc innym),
 • Zaawansowane szybkie metody zastosowania Ho’oponopono,
 • Natychmiastowe zastosowanie Mahiki – kilka wersji bardzo mocnego uwalniania na wszystkich poziomach,
 • Wiele innych

Od 2015 roku nie obowiązuje już egzamin kwalifikacyjny przed Basic II.
Jednak przyjmujemy tylko osoby, które spełniają poniższe warunki:

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W KURSIE BASIC II?

Każdy, kto ukończył kurs Basic I pod egidą Pacifica Seminars prowadzony przez: Morrnah Nalamaku Simeonę, Annę Kligert, lub Joannę Mądrzak oraz:

 • praktykuje ho’oponopono regularnie (minimum 140 pełnych procesów z ankietą),
 • pracuje z ho’oponopono dla relacji w swojej Wewnętrznej Rodzinie (opieka nad Unihipili),
 • wie i czuje poprzez swoje własne, bezpośrednie doświadczenie, czym jest ho’oponopono i jak działa,
 • czuje się gotów na poznanie i stosowanie bardziej zaawansowanych technik oczyszczania oraz uzdrawiania relacji.
 
photo

Mądrzak Joanna

Wykładowca metody Ho'oponopono, Coach, trenerka rozwoju osobistego
Coach Soulwork Systemic Coaching (Treningu Relacji Soulwork). Publicystka, założycielka wydawnictwa Manawa. Jedyna w Polsce nauczycielka oryginalnej metody Ho'oponopono Morrnah Simeony, akredytowaną przez Pacifica Seminars. Uczyła się u wielu znakomitych nauczycieli, są wśród nich: Martyn Carruthers, (wybitny trener i twórca Soulwork Systemic Coaching, uczeń i duchowy spadkobierca nauczycieli hawajskich uznany przez nich za Kumu - nauczyciela), John Grinder (współtwórca NLP i twórca New Code NLP), Anna Kligert (której Morrnah Nalamaku Simeona dała błogosławieństwo nauczania swojej wersji Ho'oponopono), Bruce Moen (Joanna jest współautorką III części jego słynnego szkolenia) i wielu innych. Studiowała wiele kierunków pracy z procesem, m. innymi psychologię procesu. Prowadzi warsztaty autorskie, szkolenia i sesje indywidualne.
Czytaj więcej

Zapisy na kurs

Bardziej dokładne informacje na temat organizacji kursów Ho’oponopono, płatności za kurs itp. znajdą Państwo na stronie wydawnictwa Manawa.

ZAPYTAJ LUB ZAPISZ SIĘ NA KURS Kliknij i przejdź na stronę Manawy

Informacje praktyczne

 • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
 • Na miejscu są maty, poduszki, koce, pufy do medytacji.
 • Ćwiczymy na boso lub w miękkim, wygodnym obuwiu, w swobodnych strojach.