Feng Shui

Jest to starożytna wiedza pochodząca z Chin. Służy świadomemu planowaniu ludzkich domostw, całych osiedli i miast, tak aby zamieszkujący je ludzie i zwierzęta doświadczali pełnego komfortu życia na które składa się zdrowie, rodzinne szczęście oraz zdolność realizacji pragnień i wyznaczonych celów osobistych oraz zawodowych. Twórcy Feng Shui odkryli, że na tak rozumiany komfort życia wpływają różne czynniki, takie jak położenie domostwa, siedziby firmy czy prywatnego ogrodu względem stron świata, rozkład funkcjonalny siedziby firmy czy domostwa, oddziaływanie energii kształtu, koloru oraz rodzaju budulca na organizm i ludzką podświadomość. W Chinach, wiedza ta jest obowiązkowo wykorzystywana podczas budowy strategicznych budowli państwowych. Można powiedzieć, że ogromne imperium, jakim są Chiny, zbudowane jest na mocy Feng Shui.

Również przyczyną wielu dolegliwości, jest przebywanie w źle zaprojektowanych czy zlokalizowanych obiektach budowlanych, pomieszczeniach. Nasz organizm funkcjonuje w ścisłym powiązaniu z otoczeniem i naszym stanem umysłu. Jedną z nauk, zajmujących badaniem co decyduje o stanie naszego organizmu, jest Epigenetyka. Jej główna teza mówi, że to nie geny decydują o sposobie funkcjonowania białek, narządów i całego organizmu człowieka. Geny są tylko potencjałem możliwości poprzez fakt, że jest w nich rodzaj planu, projektu, uzupełnianego wraz z trwaniem ludzkiego życia jako gatunku. O tym jak ten plan zostanie wykorzystany, decydują czynniki takie jak relacje ze środowiskiem, stan fizyczny i psychiczny oraz cel do którego zmierza świadomy umysł. 

Feng Shui wychodzi z tych samych założeń. Według tej wiedzy, na nasz dobrostan duchowy i fizyczny mają wpływ czynnik takie jak wrażenia estetyczne, symbolika kształtu, odruchy bezwarunkowe na bodźce wzrokowe, zapachowe, energetyczne, dźwiękowe, związane z poczuciem bezpieczeństwa. Nasz organizm stale odbiera sygnały informujące go o tym, czy przestrzeń jest dla nas bezpieczna czy nie. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak nasza podświadomość wszystko rejestruje. 

W wyniku napływania dużej ilości negatywnych, nie rozpoznanych przez nas informacji, organizm podlega ciągłemu stresowi, co po pewnym, czasie może doprowadzić do obniżenia nastroju, utraty sił witalnych, dekoncentracji a nawet manifestacji w postaci fizycznych dolegliwości. To zwykle przekłada się na powstanie problemów z realizacją celów zawodowych i prywatnych oraz spadku poczucia pewności siebie i braku odczuwania szczęścia, zadowolenia z życia. Aby uniknąć tych wszystkich komplikacji i prowadzić życie wypełnione pozytywnymi zdarzeniami, warto zasięgnąć rady u znawcy Feng Shui. Pomoże on w odpowiednim rozplanowaniu i urządzeniu przestrzeni w której mieszkamy, pracujemy i wypoczywamy, jak to ma miejsce w przypadku przydomowego ogrodu. 

 

Dodatkowa Informacja

Polecane w przypadku

 • Problemów ze snem
 • Zaburzeń trawienia
 • Trudności w koncentracji
 • Obniżenia nastroju niewiadomego pochodzenia
 • Braku pewności siebie
 • Trudności w osiąganiu życiowych celów
 • Trudności finansowych różnego rodzaju
 • Trudności w nawiązywaniu relacji

Publikacje na ten temat

 • Feng Shui, autor: Stephen Skinner, wydawnictwo: Elipsa
 • Feng Shui Podręcznik, autor: Mistrz Lam Kam Chuen, wydawnictwo: Medium
 • ABC Feng Shui, autor: Leszek Matela, wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Metodę stosują:

RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ