Miejsce wydarzenia
Warszawa, Grażyny 15, Sala Biała
Ideą Toma Bowena było, aby studiowanie i stosowanie jego techniki było dostępne dla wszystkich od lekarza do gospodyni domowej. Tak więc program szkoleń został tak skonstruowany, aby mogli brać w nich udział wszyscy chętni, niezależnie od wykształcenia, czy wieku.
Nauczanie techniki Bowena składa się z kursów podstawowych (moduły 1-7) i podyplomowych (moduły 8-12). Pomiędzy seminariami odbywają się kilkumiesięczne przerwy, w czasie których studenci mają czas na praktykę. Po ukończeniu całego cyklu szkoleniowego, każdy student posiada trzy dyplomy: Terapeuty Techniki Bowena, Terapeuty Specjalistycznych Procedur 1 (poziom zaawansowany) i Terapeuty Specjalistycznych Procedur 2 (poziom mistrzowski).
Nauczanie Techniki Bowena składa się w 80% z praktyki i tylko w 20% z teorii. Oparte jest na demonstracji poszczególnych ruchów/procedur, a następnie przećwiczeniu ich przez uczestników na sobie nawzajem. Dobór procedur na poszczególnych etapach szkolenia został ustalony wg ich stopnia skomplikowania i częstotliwości zastosowania.
Czterodniowe seminarium, które obejmuje 32 godziny szkoleniowe.
Moduł 1
Wprowadzenie
Ruch Bowena
Procedury:
- BRM1 – Lędźwi
- BRM2 – Pleców
- BRM3 – Karku
- Nerek
- Głowy
Postępowanie z pacjentem.
MODUŁ 2
Nowe procedury:
- Oddechowa
- Barku (z asystentem)
- Barku (bez asystenta)
- Kulszowo-goleniowa
- Przeciwskurczowa
Wymagania do opisu przypadków