Początek: 11 stycznia 2021
17:00
Koniec: 11 stycznia 2021
18:00

Miejsce wydarzenia

Warszawa, Grażyny 15, Sala Złota nr 118

TAJCZI styl RODZINY YANG
Nauka i pogłębianie umiejętności

Ćwiczymy tradycyjną formę rodziny Yang, wg Mistrza Yang Juna, prawnuka Mistrza Yang Chengfu.

“Styl Tai Chi Yang Chengfu wyróżniają następujące cechy: szerokie, zrelaksowane pozycje, proste i klarowne, precyzyjnie budowane; ciało wypośrodkowane, bez przechyleń; przyjemne, harmonijne ruchy, zawierające w sobie i twardość i miękkość oraz łączące lekkość ducha z ciężkością typową dla zastosowania [w walce]. Podczas treningu miękkość uzyskuje się poprzez rozluźnienie i relaks (song). Twardość rozwija się z nagromadzonej miękkości. Twardość i miękkość wspomagają się nawzajem. Pozycje Tai Chi są szerokie i otwarte, lekkie a zarazem mocne, naturalne, zrównoważone i wyprostowane, zaokrąglone i płynne, proste, żywe i pełne godności.” (Mistrz Gu Liuxin)

Tradycyjna forma rodziny Yang jest spokojna, dostojna i pełna gracji, dostosowana przez mistrzów pierwszej i drugiej generacji dla potrzeb dworu cesarskiego w Pekinie, a potem dla zwykłych ludzi. Pełne, zaokrąglone ruchy po łuku, nigdy nie ostre ani kanciaste, wykonywane są w jednostajnym, powolnym rytmie, pozostając jednocześnie lekkie i żywe. Ruchy tajczi Yang wydają się płynąć jak chmury na niebie, jak spokojna rzeka.
Tajczi Yang można wykonywać na trzech wysokościach, w tzw. trzech postawach: niskiej, średniej i wysokiej. Rozróżnienie takie wprowadził mistrz 3. pokolenia Yang Chengfu, obserwując różnice w możliwościach fizycznych ludzi, których uczył.

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe zajęcia w Naturalnym Centrum Zdrowia.

Są one poświęcone poznawaniu i szlifowaniu technik i zasad ogólnych tajczi stylu rodziny Yang wg Mistrza Yang Juna, poprzez dokładną analizę i praktykę pojedynczych ruchów oraz podstawowych sekwencji formy. Mogą w nich uczestniczyć osoby dopiero rozpoczynające swą przygodę z tajczi, jak również ci, którzy ćwiczą od jakiegoś czasu, by doskonalić swój warsztat. Koncentrujemy się na ćwiczeniu dla zdrowia, a więc na relaksacji, harmonizowaniu przepływu energii i wzmacnianiu całego organizmu.

👉 Prowadząca: Kaxia E. Kowalewska

Trenerka czikungu oraz tajczi.
Autorka popularnej książki “Tajczi bez tajemnic” jest kwalifikowaną instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie fitnessu psychofizycznego. Uczy czikungu i tajczi. Jest uczennicą Yang Juna, bezpośredniego spadkobiercy spuścizny rodziny Yang. Podstawy wiedzy oraz praktyki w tym stylu tajczi zdobyła podczas swojej podróży do Chin w 2004 r., a następnie wielokrotnie brała udział w szkoleniach organizowanych przez Yang Juna we Francji, Niemczech i Włoszech. Zdobyła brązowe medale na turnieju tajczi Yang w 2007 r. w Taiyuan i w 2016 r. w Warszawie.

Zapisy: +48 696 155 865
wudang@wp.pl

Inwestycja: 20,- zł lub 70,- zł za 4 zajęcia z góry.

Opłaty i bilety
1 spotkanie
Szczegóły płatności u prowadzącej.
20,00
Karnet na 4 wejścia
Szczegóły płatności u prowadzącej.
70,00