Początek: 19 maja 2022
17:00
Koniec: 19 maja 2022
18:00

Miejsce wydarzenia

Warszawa, Grażyny 15, Sala Złota nr 118

CZIKUNG BODHIDHARMY
Luohan Shi Ba Shou (18 Rąk Luohana)

Czikung (qigong) to starożytna chińska gimnastyka dla zdrowia i długowieczności. Sprawdzona przez tysiąclecia w Chinach, coraz bardziej popularna i propagowana przez lekarzy na Zachodzie. Chińskie kobiety ćwiczące systematycznie czikung nie znają dolegliwości związanych z menstruacją czy menopauzą. Regularne ćwiczenie zapewnia lepsze zdrowie i sprawność – zarówno fizyczną jak i umysłową. Przedłuża młodość, napełnia radością życia. Pomaga przetrwać stresy życia w cywilizacji technicznej. Wzmacnia naturalną odporność organizmu. Czikung jest stosowany w Chinach prywatnie, jako obowiązkowy relaks podczas przerw w pracy, w dużych chińskich firmach i szkołach, a także jako terapia w szpitalach. Jest ważnym elementem w procesach rehabilitacji po urazach fizycznych i psychicznych. Stanowi nieodłączną część Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Zajęcia w każdy czwartek są dla wszystkich – i mężczyzn, i kobiet.
Czikung ułożony przez legendarnego mistrza przybyłego do Chin z Indii w VI wieku n.e. w świątyni Shaolin mistrza Da Mo (Bodhidharmę), jest skrzyżowaniem indyjskiej jogi z chińskim czikungiem. Ta forma czikungu, miała na celu wzmocnić ciała mnichów, aby byli bardziej zdatni do medytacji, jak i do skutecznej samoobrony. Dzięki tym ćwiczeniom mnisi stawali się wojownikami światła. Praktyka ta pozwala osiągnąć całkowite panowanie nad własnym ciałem i umysłem. Prowadzone ćwiczenia skupiają się na walorach prozdrowotnych czikungu.
• rozciąga i wzmacnia ciało jak joga
• poprawia przepływ energii w meridianach jak czikung
• niezwykle energetyzuje
• zwiększa zewnętrzną siłę i wewnętrzną moc
• obejmuje pracę z ciałem, oddechem, energią, emocjami i umysłem

👉 Prowadząca: Kaxia E. Kowalewska
Trenerka czikungu oraz tajczi.
Autorka popularnej książki „Tajczi bez tajemnic” jest kwalifikowaną instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie fitnessu psychofizycznego. Uczy czikungu i tajczi.
Czikungu 18 Rąk Luohana nauczyła się u Sławomira Pawłowskiego z Gdyni, ucznia słynnych mistrzów szaolińskich. Jest to jedna z wielu odmian tego czikungu, która w regularnej praktyce daje niezwykłe efekty.
Kaxia zna i uczy również innych form czikungu. Czikung Promienny Lotos opanowała pod okiem jego twórczyni, Mistrzyni Daisy Lee. Styl Lecący Żuraw ćwiczyła przez wiele lat u Mistrza Liu Zhongchuna. Jej nauczycielami są Francesco Garripoli (uczeń Mistrza Duan Zhilianga) oraz Jutta Kellenberger (uczennica Mistrza Mantaka Chia).

Zapisy: +48 696 155 865
wudang@wp.pl

Inwestycja: 20,- zł lub 70,- zł za 4 zajęcia z góry.

Opłaty i bilety
1 spotkanie
Szczegóły płatności u prowadzącej.
$20,00
Karnet na 4 wejścia
Szczegóły płatności u prowadzącej.
$70,00

3 Wyznaczony termin