Początek: 8 listopada 2017
18:30
Koniec: 8 listopada 2017
20:30

Miejsce wydarzenia

Grażyny 15, Warszawa, Sala Złota (118)

Warszawa, środy od 18.30 do 20.30, 15 sesji od 8 listopada 2017

Dla kogo

W ruchu, w którym ciało porusza się swobodnie, w ruchu, który łączy poruszające się osoby, pojawia się naturalna żywotność, która w ciągu życia została odcięta i zablokowana. Wiemy, że o tę swobodę i spontaniczność może być trudno. Być może jesteś właśnie w takiej sytuacji. Często się kontrolujesz, czujesz w ciele napięcie, sztywność. Często rezygnujesz. Z objęcia kogoś, z zabrania głosu, z gromkiego śmiechu. Masz płytki oddech, ściśnięte gardło, trudno ci odczuwać przyjemność. Czujesz skrępowanie w kontaktach z innymi, nie potrafisz siebie chronić, czujesz, że często postępujesz wbrew sobie. Albo nie wiesz co naprawdę czujesz. Nie rozumiesz swoich emocji.

Dlaczego ciało i ruch

Umysł, ciało i emocje są połączone. To, jak przeżywasz siebie w swoim ciele, to jak się poruszasz i jak się nie poruszasz, odzwierciedla twój stan psychiczny, twoją historię, wyuczone zachowania. Ta ucieleśniona autobiografia kreuje twoje codziennie decyzje, wpływa na to, jak postrzegają cię inni. Im bardziej ją poznasz, im bardziej poznasz siebie, tym większa jest szansa, że poprowadzisz swoje życie w dobrym dla ciebie, satysfakcjonującym kierunku.

Dlaczego w grupie

W grupie wytwarza się poczucie wspólnoty i porozumienia. Ktoś odgrodzony od innych, nieufny, ku swojemu zdumieniu przekonuje się, że im bardziej staje się autentyczny, z tym większą spotyka się akceptacją.
W grupie dowiesz się jak twoje zachowania wpływają na innych. Przyjrzysz się własnym reakcjom na czyjś ruch lub wypowiedzi. Możesz w bezpiecznej przestrzeni wypróbować nowe sposoby kształtowania relacji. Dzieląc się ruchem i wypróbowując w swoim ciele ruch innych osób, wzmocnisz i poszerzysz swoją ekspresję i empatię.

O jaki ruch chodzi

Ruch rozumiemy bardzo szeroko. Jest nim oddech, subtelna reakcja ciała, gesty, postawa, kształt ciała, improwizacja ruchowa i struktury taneczne. W terapii tańcem i ruchem nie ma ruchu złego, dobrego, brzydkiego, czy ładnego. Nie potrzebujesz żadnego przygotowania, czy specjalnej kondycji fizycznej. Będziemy też rozmawiać, omawiając doświadczenia z ruchu czy reakcje ciała i szukając ich znaczeń w kontekście twojej historii. Będzie nam towarzyszyć muzyka i cisza. Mogą pojawić się rekwizyty, rysunek, obrazy, dźwięki i inne twórcze techniki.

Korzyści:

  • Poczujesz się swobodniej w swoim ciele
  • Wzmocnisz spójność tego, co robisz, czujesz i myślisz
  • Zrozumiesz przyczynę swoich trudności i to, jak one wpływają na twoje całościowe funkcjonowanie
  • Pogłębiając kontakt ze swoim ciałem wzmocnisz poczucie siebie
  • Lepiej zrozumiesz swoje emocje i rozwiniesz umiejętność bezpiecznego ich przeżywania
  • Wypróbujesz nowe sposoby kształtowania relacji
  • Rozwiniesz empatie i zdolność rozumienia innych ludzi
  • Poczujesz żywotność, poczujesz się całością

Prowadzące:

Izabela Guzek – certyfikowana psychoterapeutka i superwizor terapii tańcem i ruchem (Instytut DMT), psycholog (SWPS), trener umiejętności psychospołecznych (Grupa TROP), praktyk Ruchu Autentycznego (Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy). Pracuje terapeutycznie i w nurcie rozwoju osobistego od przeszło 10 lat. Posiada doświadczenie m.in. w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi, trudnościami w budowaniu relacji, kryzysach życiowych. Prowadziła grupy terapii tańcem i ruchem w Stowarzyszeniu Profilaktyki Depresji Iskra. Superwizuje swoją pracę z Jeannette MacDonald z Wielkiej Brytanii (ARAD, SRDMT). Współautorka książek o psychoterapii tańcem i ruchem. Współtworzy Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem IBA www.terapiatancem-iba.pl

Katarzyna Dańska – certyfikowana terapeutka tańcem i ruchem, body/movement coach, praktyk Ruchu Autentycznego z dyplomem Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy. Pracuje z grupami na dziennym oddziale nerwic, indywidualnie w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba, który współtworzy. Szkoli studentów Szkoły Terapii Seksualnej Prof. Lwa-Starowicza.

Organizacja:

Udział w  grupie obejmuje 15 cotygodniowych 2-godzinnych spotkań.

Termin: środy od 8 listopada, godz. 18.30-20.30

Inwestycja: od 110 zł za dwugodzinną sesję. Płatność za 15 dwugodzinnych sesji:  przy jednorazowej wpłacie: 1650 zł, lub w 2 ratach: 1000 zł przed rozpoczęciem i 800 przed 8 spotkaniem. Zaliczka 250zł rezerwuje miejsce w grupie.

Aby udział wziąć grupie wyślij zgłoszenie, lub zadzwoń. Spotkamy się na bezpłatnej półgodzinnej konsultacji, podczas której omówimy twoje oczekiwanie i ofertę grupy.

Izabela Guzek: tel. 600 390 008 izabela@terapiatancem-iba.pl  lub

Katarzyna Dańska: tel 501 637 844, e-mail: kasia@terapiatancem-iba.pl

Opłaty i bilety
15 dwugodzinnych sesji - przy jednorazowej wpłacie
Szczegóły płatności u organizatora (po kliknięciu ceny).
15 dwugodzinnych sesji - I rata
Szczegóły płatności u organizatora (po kliknięciu ceny).
15 dwugodzinnych sesji - II rata (płatna przed 8-mym spotkaniem)
Szczegóły płatności u organizatora (po kliknięciu ceny).
Za jedną sesję dwugodzinną
Szczegóły płatności u organizatora (po kliknięciu ceny).
Zaliczka gwarantująca miejsce w grupie
Szczegóły płatności u organizatora (po kliknięciu ceny).