Początek: 30 maja 2019
10:00
Koniec: 30 maja 2019
14:00

Miejsce wydarzenia

Warszawa, ul. Grażyny 15, Sala Biała nr 17

W dzisiejszych czasach łatwo się pogubić w gąszczu różnych koncepcji wychowawczych, czasami sprzecznych ze sobą: od bezstresowego wychowania po karne jeżyki.
Być może Ty też szukasz  sprawdzonych metod, bo pragniesz by Twoje dzieci wyrosły na samodzielnie myślących, niezależnych i szczęśliwych dorosłych.
Chcesz wiedzieć, jak reagować, gdy czujesz napięcie, stres, bezsilność bez obarczania winą dziecka i popadaniem w jeszcze większą złość lub wstyd?
Podczas tego kursu będzie wiele okazji, by przyjrzeć się sobie w roli rodzica, swoim wyobrażeniom, oczekiwaniom, marzeniom, a także porażkom wychowawczym.
Razem zidentyfikujemy różne zgubne nawyki, które blokują komunikację i prowadzą do konfliktów. W miejsce osądów i ocen zaprosimy ciekawość i empatię, nauczymy się jak uważnie słuchać, zamiast domyślać się i zakładać z góry.

Warsztaty wyposażą rodziców w konkretne narzędzia i wiedzę na temat natury emocji oraz pomogą rozwinąć kompetencje bezprzemocowej i konstruktywnej komunikacji z dzieckiem.

Podczas kolejnych modułów przyjrzymy się, jak w trudnych sytuacjach możemy reagować bardziej świadomie, autentycznie i zarazem z troską o siebie i młodego człowieka.

Dzięki wymianie doświadczeń i praktycznym ćwiczeniom lepiej poznamy naturę konfliktu i odkryjemy świat potrzeb, które budują trwałe i bezpieczne relacje.

NVC (Nonviolent Communication) – metoda komunikacji opracowana przez dr Marshalla Rosenberga, znana jako Porozumienie bez Przemocy lub język serca.


1 część – Kim jestem jako rodzic
Jakie nadzieje, wątpliwości, obawy, przekonania wiążą się z tą rolą?
Co mnie wspiera, a co jest wyzwaniem?

2 część – Zrozumieć dziecko
Jak funkcjonuje mózg na różnych etapach rozwoju dziecka i jak my jako rodzice możemy pomagać dzieciom stać się szczęśliwymi i zdrowo funkcjonującymi ludźmi.
Skąd się biorą emocje i jak je okiełznać?

3 część – Uczucia i potrzeby
Co się kryje pod krytyką? Transformacja trudnych komunikatów za pomocą empatii. Nuka słuchania na czworo uszu. Wolność wyboru swojej drogi

4 część – Konflikty w rodzinie
Jaką rolę pełnią konflikty? Czy należy się ich bać i unikać? Jak reagować, kiedy dziecko odmawia współpracy? Karać czy nagradzać, a może jeszcze coś innego?

 

Pakiet basic:

  • udział w warsztatach
  • materiały
  • certyfikat

Cena early bird do 28.04. – 590 zł
Cena regularna – 750 zł

 

Pakiet rozszerzony:

  • udział w warsztatach
  • materiały
  • konsultacja online
  • książka „Zintegrowany mózg, zintegrowane dziecko”
  • certyfikat

Cena early bird  do 28.04.- 890 zł
Cena regularna – 950 zł

Spotkania w cztery kolejne czwartki w godz. 10.00-14.00
Daty: 23.05, 30.05, 6.06, 13.06

Kurs prowadzi:

Beata Kosiacka – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka i coach ICF,
Mama dwóch dorosłych synów.
Beata posiada także kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe w pracy na stanowiskach menedżerskich. Od 2010 r. prowadzi własną działalność szkoleniowo-coachingową pod marką Babska Dżungla. Fascynuje ją rozwój osobisty i wspieranie ludzi w dążeniu do spełnionego życia w oparciu o ważne dla każdego potrzeby i cele. Pracuje z klientami indywidualnymi i zespołami. W pracy łączy kreatywne myślenie, empatyczną komunikację, coaching i mediacje. Za swoją misję uważa uwalnianie od schematów i stereotypów na rzecz budowania relacji opartych na autentyczności i zaufaniu.
Jest współautorką kompleksowego programu do self-coachingu i Dziennika Rozwoju „Wiem, czego chcę!”.

Opłaty i bilety
Pakiet basic
Cena early bird do 28.04 - 590 zł
750,00
Pakiet rozszerzony
Cena early bird do 28.04 - 890 zł
950,00