Droga do siebie

Droga do siebie
Newslettery NCZ

Współczesny świat oferuje nam biliony więcej doznań, niż ten z przed 100-200 lat. To rzeczywiście, trudny do wyobrażenia skok kwantowy. Nasze zmysły pracują pełną parą a organizm stara się za nimi nadążyć. Rejestruje, zapisuje i analizuje wszystko, co jest istotne dla zachowania życiowego rozwoju i komfortu. Wiele osób zaczyna się gubić lub już zgubiło się w labiryncie opcji, możliwości wyborów, które przed nimi stoją. A wciąż pojawiają się nowe. Codziennie każdy podejmuje jakieś wybory. Codziennie ktoś się myli. Codziennie ktoś podejmuje najwspanialszą decyzję w jego dotychczasowym życiu. Dlaczego tak jest? Co decyduje o tym, czy podążasz w zgodzie ze swoim wnętrzem, w zgodzie z osobistą, życiową misją nadaną Ci być może jeszcze przed Twoim przyjściem na świat?

Odpowiedź na te i inne, podobne pytania jest w nas. – Podobno to wiemy. Hmm… to co stoi na przeszkodzie aby żyć w zgodzie z sobą? Problemy z dotarciem do wewnętrznej, osobistej prawdy zaczynają się w chwili, kiedy przestajemy ufać sobie. Kiedy większym zaufaniem darzymy medialne przekazy, plotki, opinie tak zwanych autorytetów społecznych niż własną intuicję lub ciało, organizm. Intuicja i sygnały płynące z ciała oraz informacje z naszej podświadomości, są najbardziej rzetelnymi źródłami informacji o wszystkim co dotyczy naszego życia. To . skarbnica do niedawna zastrzeżona dla nielicznych, – psychoterapeutów, wróżek, szamanów i coachów oraz ludów żyjących w endemicznych enklawach, gdzie nie dotarła jeszcze cywilizacja oparta na technologii i technokracji. Nadszedł jednak czas, kiedy powrót do tradycyjnego pozyskiwania wiedzy o sobie staje się konieczny aby przetrwać. Zalew fałszywych informacji powoduje podejmowanie błędnych decyzji a te prowadza do tak wielkiego i powszechnego strachu i lęku, że mamy do czynienia z pandemią chorób wywołanych tym zjawiskiem.

Najdziwniejsze jest to, że znaczny procent społeczeństwa wydaje się akceptować ten fakt bez sprzeciwu. Jednak nie oznacza to, że wszyscy mają iść przez życie jak potulne barany na rzeź. Dostęp do swojego wewnętrznego mistrza, guru czy przewodnika, jest pierwszym podstawowym krokiem do odzyskania władzy nad swoim życiem. Jest pierwszym krokiem wprowadzającym nas na drogę prowadzącą do osobistego życiowego celu a nie do wyimaginowanego, narzuconego społecznie celu-atrapy, za którym podąża nasza uwaga. To pierwszy krok do zdrowego społeczeństwa, rodziny, do prawdziwej pełni życia.