Diagnoza EPC -Emocjonalne Przyczyny Choroby

Polega na ustaleniu tzw. zdarzenia programującego ciąg przyczynowo-skutkowy

EPC

Diagnoza EPC –Emocjonalne Przyczyny Chorób
Według najnowszych badań, większość dolegliwości ma źródło w stresujących nas lub naszych bliskich, sytuacjach życiowych. EPC, to opracowana na podstawie międzynarodowego dorobku naukowego metoda szybkiego diagnozowania tych przyczyn. Jest istotnym elementem w poszukiwaniu źródła choroby oraz związanych z nią dolegliwości. Metoda oparta jest na fakcie, iż każda choroba ma swój początek w sytuacji silnego stresu, zapamiętanego przez organizm człowieka. Będąc pod wpływem dużego stresu, nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jeżeli taki stan rzeczy trwa zbyt długo, może doprowadzić do poważnych zmian fizycznych w organizmie. Najczęściej spotykane dolegliwości spowodowane skumulowanym stresem, to bóle nerwicowe w obrębie klatki piersiowej, bóle brzucha o nieokreślonej w badaniach lekarskich etiologii, bóle kręgosłupa oraz zaburzenia przemiany materii. Dochodzi do tego szereg dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, jak stany depresyjne, zaburzenia snu i koncentracji.

Metoda polega na interaktywnej rozmowie terapeuty z pacjentem, prowadzącej do ustalenia zdarzenia źródłowego, które spowodowało późniejszy ciąg powtarzających się sytuacji stresowych, prowadzących w rezultacie do powstania choroby. W Naturalnym Centrum Zdrowia metodę stosują:

Diagnoza Systemem Medycyny Wschodu

Łączy klasyczny wywiad z badaniem pulsu, stanu języka, skóry, oczu itp.

Diagnoza SMW

Diagnoza SMW – Systemem Medycyny Wschodu
Jest to kompleksowe badanie bez użycia jakichkolwiek urządzeń technicznych, bazujące na stanie fizycznym języka, oczu i twarzy, skóry, napięcia mięśni oraz pulsu, i ogólnej kondycji psychofizycznej człowieka. Badanie, aby było wiarygodne, powinno być wykonywane przez osobę z wieloletnim doświadczeniem, która miała do czynienia z odpowiednio dużą ilością porównawczych przypadków klinicznych. Istotą badania jest ustalenie różnicy pomiędzy stanem fizycznym języka, oczu, twarzy, skóry na całym ciele, napięcia wybranych mięśni oraz pulsu w stosunku do prawidłowego ich obrazu, obserwowanego u osób zdrowych pod względem fizycznym i psychicznym, w pełni sił witalnych. Do obserwacji wizualnych dochodzi wnikliwy wywiad, podobny do tego, który przeprowadzają lekarze medycyny akademickiej. W Naturalnym Centrum Zdrowia, badanie wykonują:

  • dr Yadamtsoo Shagdar, doświadczony lekarz Medycyny Wschodniej posiadający zarówno dyplom Lekarza Naturalnej Medycyny Wschodu, jak i Lekarza Medycyny Akademickiej, nadany przez Ministerstwo Zdrowia Mongolii. ZOBACZ PEŁNĄ INFORMACJĘ O TERAPEUCIE »

Irydologia

Badanie porównawcze obrazu tęczówki

IRYDOLOGIA

IRYDOLOGIA Badanie Porównawcze Tęczówki
Jest to bezinwazyjne badanie stanu organizmu człowieka, gdzie wykorzystuje się precyzyjnie opracowane tablice obrazujące różne układy charakterystycznych punktów na ludzkiej tęczówce. Tego typu badanie pozwala określić, który narząd jest dotknięty dysfunkcją, jak również określić stopień zaawansowania choroby i jej ewentualne powiązanie z pracą innych organów i układów. Badanie jest wykonywane przy pomocy specjalnej lupy optycznej lub mikroskopu dostosowanego do badania wzroku. Podczas badania można wykonać zdjęcia aparatem cyfrowym do celów archiwizacyjnych oraz w przypadku potrzeby konsultacji z innym specjalistą. Metoda jest bezbolesna i bezinwazyjna. Jest przy tym bardzo precyzyjna i pozwala zarówno na diagnozowanie wszelkich schorzeń możliwych do wykrycia w innych badaniach takich jak USG, TK, RTG czy badaniach wydolnościowych organizmu, ale również schorzeń, których jeszcze nie można wykryć wymienionymi metodami.

Chodzi o wykrywanie stanu organizmu, który determinuje powstanie schorzenia w najbliższym czasie. Np. stany silnego zaburzenia homeostazy dla danego narządu lub układu. Badanie irydologiczne precyzyjnie wskazuje narząd oraz przypuszczalny rodzaj schorzenia lub układ (np. trawienny, krwionośny, limfatyczny itp.

W Naturalnym Centrum Zdrowia badanie przeprowadza:

  • dr Yadamtsoo Shagdar, doświadczony lekarz Medycyny Wschodniej posiadający zarówno dyplom Lekarza Naturalnej Medycyny Wschodu, jak i Lekarza Medycyny Akademickiej, nadany przez Ministerstwo Zdrowia Mongolii. Zobacz pełną informację o terapeucie…

Polecamy

Ładowanie…
Przyjmują u nas

Terapeuci

W Naturalnym Centrum Zdrowia oprócz wykładów, warsztatów i zajęć typu JOGA, CZIKUNG, TRE czy MINDFULNESS, prowadzone są terapie w nowoczesnych, odpowiednio przystosowanych do nich gabinetach.

LISTA TERAPEUTÓW

EPC – WYKŁADY

EPC - Wykłady

Zapraszamy w co drugą środę na wykłady na temat Emocjonalnych Przyczyn Chorób. Każdy, dwugodzinny wykład,  za każdym razem, obejmuje inną tematykę. W sumie jest 18 głównych tematów, którym poświęcone są poszczególne spotkania. Np. Układ hormonalny, układ rozrodczy, oddechowy, oczy, depresje, układ krążenia i serce, otyłość, stan przewlekłego zmęczenia itd.

ZOBACZ PEŁEN OPIS

RUSZYŁA NOWA STRONA www.naturalnecentrumzdrowia.comKLIKNIJ i PRZEJDŹ NA NOWA STRONĘ