Akademia Dźwięku została założona przez Barbarę Romanowską, w 2004 r. w Katowicach i przeniesiona w 2005 r. do Gdańska. Akademia Dźwięku, propaguje autorską metodę Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej (skrót MDK), opartą o prawa fizyki i badania naukowe nad dźwiękiem. W metodzie tej, odpowiednio dobrane częstotliwości fal dźwiękowych pokonują problemy natury psychicznej człowieka, relaksują i uspokajają, jak również mają bezpośredni wpływ na odżywianie i regenerację komórek ciała fizycznego. Na ten temat, dr Barbara Romanowska napisała trzy książki, które ukazały się również w innych językach.

Od 2013 roku, Barbara Romanowska (Barbra Angel) przebywa na stałe w Kaliforni, USA, gdzie rozwija dalej swoją metodę, pod nazwą nowego projektu Tune & Heal. Obecnie, w Warszawie, kursy MDK organizuje i prowadzi jej asystent, terapeuta z wieloletnim doświadczeniem, Mariusz Jarymowicz. Raz w roku, Barbara Romanowska przylatuje do Polski i dla wszystkich, którzy ukończyli 1+2 stopień kursu MDK, prowadzi zajęcia 3+4 stopnia z egzaminem końcowym i wydaniem końcowych certyfikatów, podpisanych osobiście przez autorkę metody.

Słów parę o Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej

Muzykoterapia Dogłębna Komórkowajest dobrze opracowaną, skuteczną metodą przywracania zdrowia w przypadku nawet najcięższych chorób. Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską, które powstały m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonych w USA i Francji. Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały czy centra energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Brak harmonii (dostrojenia) oznacza chorobę. Opracowując techniki pracy z dźwiękiem, dr Barbara Romanowska odniosła się do wyników przestudiowanych badań, uzyskując dzięki stworzonej przez siebie metodzie poprawę stanu zdrowia u osób chętnych do tej formy terapii aż w 88% (ta wartość procentowa nie dotyczy przypadków nowotworowych). Doszła do wniosku, że wykazane w badaniach jedynie pozytywne działanie dźwięku na komórki, czyni metodę nieinwazyjną, przynoszącą dobry wynik dla wszystkich komórek ciała, dlatego można ją stosować bez żadnego ryzyka dla zdrowia, a poprawa samopoczucia następuje nieomal natychmiast po użyciu właściwej techniki. Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa daje możliwość uwolnienia się od około 250 różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i dobry nastrój.

 

Barbara Romanowska

Autorka metody MDK
Barbara Romanowska naturopata i naukowiec, muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka trzech książek o muzykoterapii. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na dwóch kierunkach: Kompozycja-Aranżacja oraz Wokalistyka, otrzymując tytuł magistra sztuki. Dzięki długiemu pobytowi w Stanach Zjednoczonych i zainteresowaniu teologią oraz medycyną naturalną, w 2005 r., w Lloyd na Florydzie, ukończyła seminarium "The Full Gospel Ministry", a w 2008 roku w Kalifornii otrzymała tytuł Doktora Filozofii w Naturopatii.
Czytaj więcej
photo

Mariusz Jarymowicz

Wykładowca, asystent B.Romanowskiej
Mariusz Jarymowicz terapeuta, od kilkunastu lat zaangażowany w popularyzację naturalnych metod przwracania zdrowia, właściciel Naturalnego Centrum Zdrowia w Warszawie. Od 2014 roku wspólnie z Barbarą Romanowską, wykłada Muzykoterapię Dogłębną Komórkową na kursach organizowanych przez Akademię Dźwięku. Z zamiłowania eksperymentuje ze słowem i dźwiękiem, łącząc współczesną wiedzę z zakresu psychofizjologii, muzyki i ARchitektury Słowa z informacjami pochodzącymi, z tradycji różnych kultur. Aby osiągnąć cel w zakresie regeneracji ludzkiego organizmu, na codzień stosuje Muzykoterapię Dogłębną Komórkową.
Czytaj więcej

Kamertony terapeutyczne

Kamertony terapeutyczne, powstały w oparciu o kamertony muzyczne. Różnią się od nich wielkością, ergonomią oraz częstotliwościami / dźwiękami jakie emitują. Poza tym nadal są to instrumenty muzyczne, służące do strojenia… tyle, że ludzkiego organizmu. W Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej w skrócie (MDK), stosujemy kilkadziesiąt różnych kamertonów specjalnie zaprojektowanych i nastrojonych do spełniania określonych zadań terapeutycznych. Do terapii stosowana jest skala diatoniczna C-256 Hz, D-288 Hz, E-320 Hz, F-341,3 Hz, G-384 Hz, A-426,7 Hz, H-480 Hz oraz C2-512 Hz. Skala ta, dostrojona do dźwięku C-256 Hz i A-426,7 Hz lepiej rezonuje z ludzkim organizmem niż używana tzw. skala Londyńska z 1939r. gdzie dźwiękiem strojącym dla całej skali jest A-440 Hz. Dodatkowo, stosowanych jest wiele innych, precyzyjnie dobranych częstotliwości rezonujących z konkretnymi obszarami ludzkiego organizmu .