Agnieszka Stoń

Z wykształcenia jest psychologiem, trenerką umiejętności psychospołecznych oraz psychoterapeutką Gestalt.Ukończyła psychologię kliniczną i osobowości UKSW w Warszawie oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra. Aktualnie szkoli się w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie akredytowanym przez European Association for Psychotherapy (www.gestalt.pl), gdzie poddaje swoją pracę regularnej superwizji. W pracy przestrzegam zasad kodeksu etycznego EAGT. Od lat szkoli i wspiera profesjonalistów pracujących z dziećmi.Prowadz konsultacje dla rodziców zarówno w zakresie rozwoju umiejętności wychowawczych, jak i spotkań interwencyjnych w sytuacjach trudnych. Jeste certyfikowaną realizatorką wszystkich trzech części programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” ORE („Jak słuchać” „Rodzeństwo bez rywalizacji” „Nastolatek”), którego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Na co dzień współpracuj z różnymi organizacjami pozarządowymi, żłobkami oraz przedszkolami jako trener i psycholog. Tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Od 7 lat szkoli wychowawców i superwizjuje ich pracę podczas corocznych obozów dla dzieci i młodzieży w jednej z warszawskich fundacji.

 

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC POD NR: +48 883 955 922 LUB KLIKNIJ TEN PRZYCISK I WYŚLIJ E-MAIL DO TERAPEUTY

Stosowane metody

Kliknij w nazwę aby rozwinąć krótki opis

Gestalt

Gestalt to jednocześnie forma psychoterapii, kierunek w psychologii oraz swoista filozofia życia. Jako kierunek w psychologii, Gestalt wywodzi się z psychoanalizy, choć jednocześnie stoi z nią w dość ostrej sprzeczności. Jako filozofia życia, wywodzi się również z jednej strony z psychoanalizy, a z drugiej z egzystencjalizmu, fenomenologii oraz buddyzmu zen. Gestalt nie jest właściwie ani pełnym kierunkiem filozoficznym, ani pełnym “naukowym” działem psychologii. Jest czymś z pogranicza psychologii, filozofii i sztuki. Jednak wiele koncepcji wypracowanych przez Gestalt weszło do słownika współczesnej psychologii.

Psychoterapia

Jest klasyczną, dobrze znaną metodą pozbywania się blokad emocjonalnych oraz wydobywania “na światło dzienne” programów reakcji zakotwiczonych w naszej podświadomości. Klasyczne podejście do psychoterapii, obejmuje wiele technik, które odpowiednio dobrane prowadzą do rozpoznania, zwerbalizowania i nazwania emocjonalnych czynników blokujących naszą swobodę podejmowania decyzji. Dzięki procesowi psychoterapii, odzyskujemy wolność i możliwość pełnego wykorzystania potencjału życiowego, którym dysponujemy.