5 lat razem

5 lat razem
Refleksje

Piąte urodziny Naturalnego Centrum Zdrowia

Kochani!

Tak, to już pięć wspaniałych lat jesteśmy razem z kilkoma tysiącami osób, które skorzystały w tym czasie z naszych przestrzeni. Każdy kto odwiedził Centrum, wniósł swoją wspaniałą energię i jest współtwórcą tego miejsca. Dziękujemy Wam za to. Kiedy zaczynaliśmy, pewne było tylko jedno, – determinacja i jasno wytyczony cel, aby stworzyć miejsce łączące możliwie najwięcej metod wspomagających powrót do zdrowia i utrzymanie jego dobrego stanu po przeminięciu dolegliwości. Już po pierwszym roku działalności okazało się, że niektóre nasze założenia były trafne, inne zdecydowanie się nie sprawdziły. Razem z licznym zespołem współpracujących terapeutów i trenerów oraz wykładowców, budowaliśmy nasz dzisiejszy profil działalności. To nie oznacza, że zmiany ustały. Wręcz przeciwnie. Nadal poszukujemy coraz to nowych koncepcji dopasowanych do zmieniających się z każdym nowym rokiem oczekiwań odwiedzających nas osób. Nadal liczymy na większy udział lekarzy specjalistów w procesach terapii oraz zajęciach dydaktycznych. Jesteśmy przekonani, że współpraca środowiska naturoterapeutów i lekarzy specjalistów, jest jedynym słusznym kierunkiem z punktu widzenia dobra pacjenta. Zasoby rzetelnej, opartej na faktach wiedzy obu środowisk, uzupełniają się i w naszym przekonaniu powinny być łączone, jeśli zajdzie taka potrzeba. Po pięciu latach, wiemy również, że podstawowym środkiem do pełni zdrowia jest odpowiedni poziom świadomości w zakresie funkcjonowania naszego ciała, psychiki oraz emocji.

Dlatego mocno rozbudowaliśmy przestrzeń przeznaczoną na prowadzenie zajęć edukacyjnych, warsztatów rozwoju osobistego oraz grupowych zajęć ruchowych, sprzyjających samoświadomości ciała i utrzymaniu go w dobrej kondycji fizycznej. Równolegle do edukacji i dbałości o stan fizyczny ciała, prowadzone są terapie przez ponad 20 terapeutów i lekarzy, oferujących naprawdę szeroki wachlarz metod jak i różnorakie podejście do procesu leczenia. Wystarczy zajrzeć na stronę poświęconą osobom, które aktualnie mają u nas zajęcia czy też zobaczyć ilu wspaniałych ludzi z całego świata robiło warsztaty, wykłady.

Aby to wspaniałe, łączące różne poglądy miejsce mogło nadal prężnie się rozwijać, liczymy na Wasze opiniotwórcze wsparcie wyrażane dzieleniem się z innymi swoją znajomością o prowadzonych zajęciach warsztatowych, wykładach i terapiach. Jeśli jesteście zadowoleni a wasze zdrowie czy też relacje osobiste uległy poprawie dzięki odbywającym się tu zajęciom, napiszcie o tym na Facebooku. Podzielcie się ze znajomymi. Tymczasem dziękujemy za Waszą obecność i udzielone nam zaufanie, licząc że podobny jeszcze bardziej optymistyczny tekst będę mógł napisać za kolejne 5 lat, w 10-tą rocznicę istnienia centrum.