Wtorki 16.00 - 18.00

Taniec Pełnego Życia

Taniec Pełnego Życia – DMT, czyli (Dance Movement Therapy). Grupa prowadzona metodą terapii tańcem i ruchem z podejściem Laban Bartenieff dla osób, które doświadczyły choroby nowotworowej.
Bieżący cykl spotkań potrwa do czerwca 2017. Stanowi spójny cykl spotkań, można do niej dołączyć po konsultacji z prowadzącą najpóźniej od czwartych zajęć.

Cele i kierunki pracy:

• Nawiązanie kontaktu ze swoim ciałem, rozwój umiejętności słuchania i odczytywania swoich
potrzeb
• Doświadczenie regenerującej siły i harmonii naturalnego ruchu
• Uwolnienie napięć z ciała i możliwość przyjrzenia się i pracy z pojawiającymi się emocjami
• Nauka prostych zasad naturalnego ruchu, które pozwalają wprowadzać w ciało więcej swobody i rozluźnienia (technika Bartenieff)
• Doświadczenie siły i wspólnoty pracy w grupie
• Łączenie odczuć płynących z ciała, emocji i myśli, po to by lepiej zrozumieć siebie i móc bardziej satysfakcjonująco żyć

Praca w stałej grupie spotykającej się przez kilka miesięcy pozwala przyjrzeć się sobie w relacjach z innymi, w atmosferze otwartości, akceptacji i zrozumienia, a energia grupowa sprzyja transformacji każdego z członków grupy.
Metoda ta bazuje na założeniu, że ciało i psychika są ze sobą połączone. W procesie psychoterapii tańcem i ruchem podobnie jak w podejściu Laban Bartenieff wykorzystywane jest połączenie pomiędzy naszymi przeżyciami wewnętrznymi i ich ruchową ekspresją. Proces prowadzi do nawiązania kontaktu ze sobą poprzez dotarcie do swojego, naturalnego ruchu, doświadczenie go, a następnie odnalezienie powiązania ruchu z emocjami i myśleniem, oraz z tym, co dzieje się w życiu. W tej pracy przeplata się ruch, słowo, muzyka, cisza, rysunek. Zwykle w trakcie spotkań ruch przeplata się z omawianiem pojawiających się w związku z nim myśli, skojarzeń i emocji.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  • Na miejscu są maty, poduszki, koce.
  • Ćwiczymy na boso lub w miękkim, wygodnym obuwiu, w swobodnych strojach.

 

 

Zajęcia prowadzi

photo
  • Telefon: +48 604 537 533

Sokołowska Agnieszka

Terapeutka metody Laban Bartenieff
Agnieszka Sokołowska – Jest zafascynowana tym, jak świadomy kontakt z ciałem może otworzyć na pełniejsze i radośniejsze życie. Pomaga w powrocie do ciała, do czucia, do emocji, do rozpuszczenia napięć i rozumienia siebie. Uczy również języka ruchu opisanego przez Labana. Pracuje indywidualnie i grupowo. Z wykształcenia jest terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban-Bartenieff oraz trenerką. Jest związana z podejściem Open Floor i integruję je w swojej pracy. Z wykształcenia jest terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Ukończyła szkolenia certyfikujące: w Laban International Movement Studies® w Edynburgu oraz w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie obecnie pracuję jako nauczycielka. Ukończyła także psychologię. Zgłębia również podejście Open Floor. Całe jej życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Już jako kilkuletnia dziewczynka czuła, że w ruchu i tańcu jest coś dobrego. Że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem. Pracuje indywidualnie i z grupami. Często pracuje z osobami, które są trenerami, pracują z ludźmi i chcą lepiej siebie rozumieć, mieć pełniejszy kontakt ze sobą i innymi, poszerzony o sferę niewerbalną. Dużo pracuje rozwojowo, na głębszym poziomie łącząc ruch z emocjami i myśleniem. Zakorzeniając doświadczenie w ciele. Jako terapeutka pomaga m.in. osobom cierpiącym na zaburzenia jedze łaknienia, lęki, depresje, choroby psychosomatyczne oraz tym, którzy doznali w swoim życiu przemocy lub są w kryzysowej sytuacji. Współtworzę OFF WORDS – twórcze metody w rozwoju ludzi *Obraz * Ruch * Słowo. Budowałam Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem IBA oraz szkołę z niewerbalnych technik i pracy z ciałem.
Czytaj więcej