Czwartki, godzina 18.15 - 19.15

Muzyka dla zdrowia

Muzyka dla zdrowia
To spotkanie z dźwiękiem na wszystkich poziomach istnienia

Koncert instrumentalny z wykorzystaniem mis tybetańskich, gongu, dzwonów rurowych, kamertonów terapeutycznych i innych instrumentów. Każdy koncert jest unikalną kompozycją powstającą jako wynik interakcji pomiędzy oryginalnym zamysłem grającego i aktualnym, energetycznym stanem uczestników. 

 

 

 Uwaga: Gong jest wkomponowany jako jeden z wielu elementów a jego oddziaływanie na ludzki organizm wynika w tym przypadku na doborze subtelnych brzmień a nie sile fali dźwiękowej. W koncercie mogą zatem brać udział kobiety w ciąży, dzieci i dorośli w każdym wieku.

 

Podczas koncertu następuje:

 • harmonizacja ciała fizycznego,
 • oczyszczenie z napięć emocjonalnych,
 • harmonizacja ciał subtelnych,
 • neutralizacja „gonitwy myśli”,
 • regeneracja układu krążenia,
 • odczuwany jest głęboki relaks

 

Informacje praktyczne
 • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
 • Na miejscu są maty, poduszki, koce.
 • Na salę wchodzimy boso lub w miękkim (zmienionym), wygodnym obuwiu, w swobodnych strojach.

 

Wieczory muzyki dla zdrowia

3 godzinne, głęboko relaksujące spotkanie z muzyką na żywo

Celem spotkań jest: osiągnięcie stanu harmonii oraz aktywacja autoregenracji

 

Program

Spotkania składają się z 3 części. Dwóch koncertów instrumentalnych skomponowanych w oparciu o dźwięki didgeeridoo mis tybetańskich, gongu, dzwonów rurowych, kamertonów terapeutycznych i innych instrumentów. Każdy koncert jest unikalną kompozycją powstającą jako wynik interakcji pomiędzy oryginalnym zamysłem grającego a aktualnym stanem energetycznym uczestników. Dzięki temu, następuje oczyszczenie z napięć emocjonalnych, regulacja i harmonizacja wszystkich poziomów ciała fizycznego, ciał subtelnych oraz psychiki. Pomiędzy koncertami, przeprowadzana jest medytacja z podkładem muzycznym granym na żywo przez prowadzącego, aby pogłębić efekt jej oddziaływania na organizm.

Pierwszy z dwóch koncertów trwa ok. 45 minut i ma za zadanie:

 • oczyszczenie umysłu i przerwanie „gonitwy myśli”
 • relaksację i rozluźnienie ciała fizycznego
 • otwarcie na subtelne odczucia w ciele

Krótka, 20 minutowa medytacja prowadzona, z podkładem dźwiękowym powoduje:

 • regulację centrów energetycznych
 • aktywację autoregeneracji
 • nawiązanie dialogu z wyższą świadomością za pośrednictwem swojego ciała

Drugi koncert trwa ok. 45 minut, jest po medytacji, na zakończenie spotkania i ma za zadanie:

 • zestrojenie oraz integrację ciał subtelnych i fizycznych organizmu
 • osiągnięcie głębokiego relaksu na wszystkich poziomach odczuwania
 • osiągnięcie odczuwalnego stanu wewnętrznej pełni i pozytywnej ciszy

Taka formuła spotkań wynika z wielu lat doświadczeń w zakresie muzykoterapii i regeneracji organizmu poprzez oddziaływanie dźwiękiem. Jest ona wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które czują potrzebę pozbycia się nagromadzonych, niezdrowych emocji, wzmocnienia struktury psychicznej i poprawy funkcjonowania procesów metabolicznych w organizmie. Atmosfera nastrojowego wnętrza posiadającego idealną dla tych celów akustykę, powoduje, że już od momentu wejścia na salę, czujemy się bezpiecznie oraz jesteśmy odprężeni i uwolnieni od zgiełku ulicy, z której przychodzimy. 

 

Kiedy:

Raz w miesiącu, w sobotni wieczór, od godziny 18.30 do 21.30

Data kolejnych spotkań, podawana jest z miesięcznym wyprzedzeniem w KALENDARZU WYDARZEŃ

Cena:

 • Dla stałych (aktualnych) uczestników zajęć cyklicznych, prowadzonych w NCZ, 40,-zł od osoby
 • Dla wszystkich osób, które opłacą zajęcia przelewem, przynajmniej 2 dni wcześniej, 40,-zł
 • Dla wszystkich pozostałych osób, 60,-zł

Zajęcia prowadzi

Jarymowicz Mariusz

Terapeuta, współwłaściciel NCZ
Architekt, podróżnik, terapeuta, chirurg fantomowy, od 2014 roku wspólnie z Barbarą Romanowską, wykłada Muzykoterapię Dogłębną Komórkową na kursach organizowanych przez Akademię Dźwięku. Z zamiłowania eksperymentuje ze słowem i dźwiękiem, łącząc współczesną wiedzę z zakresu psychofizjologii, muzyki i architektury słowa z informacjami pochodzącymi, z tradycji różnych kultur. Aby osiągnąć cel w zakresie regeneracji ludzkiego organizmu zwykle stosuje łącznie kilka środków przekazu. Jest współwłaścicielem Naturalnego Centrum Zdrowia razem z żoną, Dorotą, gdzie przyjmuje jako naturoterapeuta. W pracy z pacjentami, posługuje się kilkoma metodami. Stosuje Kwantową Regenerację Ciała, która wywodzi się z Chirurgii Fantomowej, Muzykoterapię Dogłębną Komórkową wg Barbary Romanowskiej, Access Bars, Polarity, oraz własną metodę diagnostyczno-terapeutyczną, ARS - ARchitekturę Słowa. Przeprowadzając wywiad chętnie stosuje metodę EPC. Jest to bardzo skuteczna technika docierania do źródła Emocjonalnych Przyczyn Choroby, oszczędzająca czas pacjenta w drodze do ustalenia prawdziwej przyczyny dolegliwości. W marcu 2013 roku, ukończył kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej i od tego momentu, Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa na stałe zagościła w jego codziennej praktyce z pacjentami. Zdobyte wcześniej doświadczenie w zakresie komponowania własnych utworów muzycznych do słów pisanych przez siebie tekstów, sprawiło, że z pełną swobodą połączył techniki z zakresu muzykoterapii, z dawną praktyką muzyczną, aby prowadzić co tygodniowe grupowe sesje-koncerty dające głęboki relaks i regenerujące zarówno ciało jak i psychikę. Naturalnym połączeniem wiedzy z zakresu medycyny informacyjnej oraz muzykoterapii, są prowadzone przez niego w każdy czwartek, po koncercie, Medytacje Zdrowia z osobiście granym na żywo podkładem muzycznym.
Czytaj więcej
Events Pro  |  Informacja: Nie utworzono żadnych wydarzeń, dodaj własne.

Pozostało:

Ilość dni do spotkania

Twoja przeglądarka nie obsługuje tagu płótna HTML5.

0

DNI

Twoja przeglądarka nie obsługuje tagu płótna HTML5.

0

GDZ

Twoja przeglądarka nie obsługuje tagu płótna HTML5.

0

MINS

Twoja przeglądarka nie obsługuje tagu płótna HTML5.

0

SECS