Wtorki 18.00-20.00

Yoga Kundalini dla kobiet

„Kobieta jest Shakti” – mawiał Yogi Bhajan, mistrz Kundalini Jogi, dzięki któremu ta tradycja przywędrowała do zachodniego świata. Shakti oznacza pierwotną siłę kreacji, stwórczą moc Wszechświata. Kundalini Joga oferuje kobietom holistyczną ścieżkę rozwoju, obejmującą ciało, umysł i duszę. Pozwala poznać te aspekty w sobie w drodze praktycznego doświadczenia, rozwinąć je i zintegrować, aby kobieta mogła powrócić do swojej Natury (Shakti), odzyskać wiarę w swoje możliwości kreacji i połączyć się z Wyższą Świadomością.

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie.
  •   Na miejscu są maty do jogi i poduszki do medytacji.
  •   Ćwiczymy na boso, w swobodnych białych strojach z naturalnych tkanin.
  •   Nie jemy 2 godziny przed praktyką.

 

JESZCZE KILKA SŁÓW O JODZE KUNDALINI

Kobieta praktykując Kundalini Jogę odbywa swoistą Duchową Podróż do swojego wnętrza, poprzez uczenie się i poznawanie własnego ciała, odkrycie umysłu, jego natury, poprzez zdolność do wyrażania siebie i ekspresji, aż po otwarcie się na odczuwanie błogości. Podróż ta pozwala rozwinąć akceptację i miłość do samej siebie, prowadząc do odkrycia kobiecej promienności będącej naturalnym potencjałem każdej kobiety. Kundalini Joga pomaga kobiecie odkryć w sobie Naturę Bogini, dzięki której każda kobieta staje się pełna, pewna siebie i całkowicie spełniona. Uwieńczeniem tej Duchowej Podróży jest doświadczenie Jedności, w którym opada iluzja oddzielenia a największa tęsknota duszy zostaje zaspokojona w Połączeniu ze Wszystkim – Co – Jest. 

Dzięki praktyce pozycji ciała (asan) uwalnia się ono od toksyn, napięcia i stłumionych emocji. Staje się elastyczne, sprawne, silne, pełne witalności i gracji. Joga relaksuje, uspakaja oraz wzmacnia i regeneruje a zatem odmładza kobiece ciało. Pomaga zrównoważyć aspekty Shakti i Bhakti, wpływające na wiele obszarów życia. Medytacje i mantry wzmacniają pole sensoryczne, intuicję, dają jasność umysłu i możliwość postrzegania rzeczywistości dokładnie taką, jaka ona jest. Kundalini, energia duchowa drzemiąca u podstawy kręgosłupa zostaje przebudzona i wznosi się poprzez poszczególne czakry, aż do Korony, dzięki czemu Kundalini Joga prowadzi do poszerzenia świadomości.Praktyka w grupie kobiet daje niepowtarzalne doswiadczenie grupowej energii, która wspiera, wzmacnia i transformuje.

 

Praktyka w grupie kobiet daje niepowtarzalne doświadczenie grupowej energii, która wspiera, wzmacnia i transformuje.

🙂 Po praktyce Jogi siadamy w Kręgu, by dzielić się sobą

Zajęcia prowadzi

photo

Monika Popowicz

Nauczycielka Jogi Kundalini
MONIKA MOONI POPOWICZ (Meherbani Kaur) - terapeutka, trenerka, coach ACC ICF, nauczycielka jogi i medytacji. Ukończyła szkolenie "Art & Science of Coaching" w Erickson College i moduł Fundamentals w Co-Active Coachingu. Certyfikowany Praktyk Soul Body Fusion. Nauczycielka Kundalini Jogi certyfikowana przez Kundalini Research Institute. Uczy Jogi od 2010 r. Pracuje z kobietami prowadząc Kundalini Shakti Jogę. Uczy praktyki uważności w oparciu o Mindfulness i autorską metodę Wildfulness. Prowadzi warsztaty Zarządzania Energią Życiową w Stresie wg „8 x O” - autorskiej metody Wojciecha Eichelbergera. W kontakcie indywidualnym pracuje m.in. w obszarach Coachingu Zdrowia, Wellbeing Coachingu i Wild Love Coachingu. "Setki godzin przesiedziałam na poduszce w szkole Zen Sanbo Kyodan i przetańczyłam na parkiecie 5 Rytmów i Movement Medicine. Uczestniczyłam w dziesiątkach warsztatów rozwoju, ceremonii szamańskich i tantrycznych. Praktykuję Kundalini Jogę i Tantrę, łącząc Boską Kobiecość i Boską Męskość w sobie, wychodząc poza dualność i ucząc się kochać bez ograniczeń. Wierzę, że Miłość ma Moc uzdrawiania i transformacji. Pracuję z energią i świadomością, korzystając z metod terapii i uzdrawiania, których uczyłam się m.in. od Leanne Edwards, Sage Emery, Brandon Bays, Wojciecha Eichelbergera i Richarda Siona Windelov.
Czytaj więcej