Architektura Słowa

Architektura Słowa

Dla każdego, jest to klucz do poznania swojego, życiowego potencjału oraz kierunku, w jakim powinno podążać nasze życie – KODU ŻYCIA, zapisanego w słowach. Dla terapeutów i lekarzy, wspaniała metoda diagnostyczna i terapeutyczna.

„To nie my mówimy słowa, lecz słowa nas mówią”

(Witold Gombrowicz)

„Bądź ostrożny, gdy mówisz. – Słowami tworzysz świat wokół siebie.”

(Indianie Navaho)

Przypomnij sobie sytuację, kiedy czytając jakiś tekst, którego treść pozornie była Ci obojętna, a jednak pozostawała w Twojej pamięci. Innym razem, podobny tekst ulatniał się z chwilą, kiedy zniknął z Twych oczu. Co decyduje o tym, które informacje są dla nas na tyle ważne, abyśmy je z łatwością zapamiętali, mimo iż nie zawierają nic, co wydaje nam się istotne? Przypomnij sobie, ile razy starannie dobrane słowa raniły drugą osobę, mimo iż nie było to Twoim zamiarem?

Od zarania dziejów człowieka, słowa były i są spoiwem pomiędzy myślą i czynem, między tym co niematerialne i rzeczami, które nas otaczają. Słowa decydują o życiu i śmierci. Nawet współczesne maszyny, są bezużyteczne, kiedy treść oprogramowania sterujących nimi mikroprocesorów zawiera błędne kody.

Architektura Słowa daje świadomość, jaka jest natura każdej wypowiadanej i zapisywanej przez nas informacji. Odkrywa to, o czym wie nasza podświadomość, a czego na co dzień nikt z nas nie jest świadom. ARchitektura Słowa pozwala nam wreszcie inaczej spojrzeć na historię człowieka, jako jednostki i społeczności. Daje odpowiedź na wiele pytań bez konieczności ich wielokrotnego powtarzania. Jest to również bezpieczna i bardzo pozytywna metoda diagnozowania osób, które nie są przygotowane na powtarzające się i długie rozmowy z terapeutą pragnącym pomóc pacjentowi w ustaleniu źródła wewnętrznego konfliktu.
Odpowiednio zastosowana pozwala na szybkie uświadomienie źródła problemu, który ma negatywny wpływ na życie danej osoby lub całej zbiorowości.

Wykłady z Architektury Słowa

Dodatkowa Informacja

ARS-Polecana w przypadku

  • Powtarzających się życiowych niepowodzeń
  • Podczas dokonywania świadomych zmian w życiu osobistym lub zawodowym
  • Wspomaga proces samopoznania
  • Pomaga ustalić emocjonalną przyczynę dolegliwości

ARS-Publikacje na ten temat

  • Vivien Nix i Piotr Dębski – „Wehikuł Jego Wysokości”, wyd. Treasure

Metodę stosuje:

Warsztaty ARS

8-9 kwietnia sobota/niedziela

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty z Architektury Słowa. Można wziąć udział w jednym lub dwóch dniach warsztatów. Pierwszego dnia, w sobotę jest przekazywana wiedza stopnia podstawowego a w niedzielę spotykają się absolwenci wcześniejszych kursów i osoby, które uczestniczyły w sobotnich warsztatach. Dwudniowe warsztaty dają pakiet wiedzy umożliwiający praktyczne wykorzystanie ARS w pracy terapeutów, coachów i prywatnych osób.

ZOBACZ PEŁEN OPIS

Filmy

Poznaj bliżej autora i temat